Ливърпул поведе с 5:0, но сетне допусна намаляване до 5:2 срещу Рома в първия полуфинален мач от Шампионската лига.

Големият герой за пореден път за „червените“ бе Мохамед Салах, който вкара първите два гола, направи две голови асистенции, а четвърт час преди края бе сменен и съхранен.

Другите три гола за Ливърпул вкараха Садио Мане и Роберто Фирмино-два.

Но Ливърпул отново допусна голямата си слабост – безобразна защита. Стигна се до два гола във вратата на мърсисайдци и надежди за Рома след попаденията на Един Джеко и Диего Пероти от дузпа.

Така Ливърпул позволи на Рома да мечтае за повторение на гениалния си обрат на четвъртфинала - обрат от 1:4 срещу Барса до 3:0 в ответния двубой.

Дали сега е възможно второ подобно чудо идната сряда?

Най-интересното в мача:

Салах реализира страхотен гол в 36-ата минута - 1:0.

Пак той добави и втория за Ливърпул в 45-ата за 2:0.

В 56-ата минута Салах изведе Мане и този път последният не пропусна - 3:0.

В 61-ата минута и Роберто Фирмино се присъедини към фиестата на Ливърпул, вкара след нова асистенция на Салах - 4:0.

В 70-ата минута Роберто Фирмино вкара втория си гол за 5:0.

В 81-ата минута Един Джеко бе оставен сам срещу вратаря и върна един гол за Рома - 5:1

В 85-ата минута Милнър игра с ръка в пеналта на Ливърпул и Диего Пероти бе точен от дузпата - 5:2!

Първият точен изстрел към една от двете врати отправи Строотман от Рома, но бе лесен за спасяване от Кариус.

В 5-ата минута Фирмино напредна отдясно и стреля, топката премина успоредно на голлинията на вратата на Рома. Той обаче беше в лека, но неотсъдена засада. Страничният съдия може би бе разсеян заради проблемите, които имаше със своето флагче.

В 15-ата минута сериозна контузия получи Окслейд-Чембърлейн, като дори не можеше да си стъпи на крака. Това остава неговия мениджър Юрген Клоп с широко отворена уста. Малко по-късно Чембълейн беше изнесе на носилка извън стадиона.

В 18-ата минута напречната греда спаси Ливърпул след мощен удар отдалеч на Коларов, като топката мина през ръцете на Кариус.

В 28-ата минута Садио Мане направи невероятен пропуск - напредна сам, излезе срещу вратаря и стреля над вратата на Рома.

В следващата атака Мане получи на точката на дузпата и шутира адски неточно.

В 30-ата Фирмино излезе също в страхотна позиция, но Алисон изби удара му.

В 34-ата минута Мане беше в явна засада и тя беше маркирана, когато той прати топката в мрежата на Рома.

Натискът на англичаните стана все по-бурен.

И в 36-ата минута Мохамед Салах вкара забележителен гол, с удар право в горния десен ъгъл на вратата.

В 38-ата минута Ловрен уцели напречната греда на италианската врата след удар с глава.

В 40-ата минута първо Мане, а в следващата атака и Вайналдум бяха близо до втория гол за Ливърпул.

В 45-ата минута Фирмино изведе на чиста позиция Салах и той не пропусна да вкара и втория - 2:0.

Започна второто второто полувреме, а в състава на Рома бе извършена смяна - Шик влезе на мястото на Юндер.

В 55-ата минута откъсващият се Мане бе спрян от флага на страничния съдия, а беше на една линия с последния защитник на Рома.

В следващата минута обаче атака на Салах бе пусната, въпреки е бе в засада, той пусна към Садио Мане и този път той не пропусна - 3:0 за Ливърпул.

В 59-ата минута Фирмино имаше претенция за дузпа, след това топката бе избита от защитата на Рома.

В 61-ата минута Роберто Фирмино също се разписа, пак след асистенция на Салах. Два гола и две асистенции за египтянина.

В 70-ата след центриране от корнер на Милнър Роберто Фирмино с глава реализира петия гол - 5:0.

За кратко се видя, че Ливърпул има съперник срещу себе си. Първо заради грешка на Ловрен, който изстреля топката в съперник и топката за малко не навести вратата. После и Патрик Шик отправи хубав удар с глава, но право в ръцете на Кариус.

А Мохамед Салах бе сменен от Дани Ингс в 74-ата минута, след като вкара два гола и направи две голови асистенции.

В 81-ата минута Един Джеко обаче върна един гол, оставен непокрит и направи резултата 5:1 за Ливърпул.

В 85-ата минута Милнър игра с ръка в пеналта на Ливърпул и дузпата бе реализирана от Диего Пероти за крайното 5:2.

Тифози вилнеят с колани и бият фенове на Ливърпул

ЛИВЪРПУЛ - РОМА 5:2

1:0 Мохамед Салах 36, 2:0 Мохамед Салах 45+1, 3:0  Садио Мане 56, 4:0 Роберто Фирмино 61, 5:0 Роберто Фирмино 70, 5:1 Един Джеко 81, 5:2 Диего Пероти 85-дузпа

ЛИВЪРПУЛ: 1 Кариус, 4 Ван Дайк, 6 Ловрен, 7 Милнър, 9 Фирмино /90-Клаван/, 11 Салах, 14 Хендерсън, 19 Мане, 21 Окслейд-Чембърлейн /Вайнадлум/, 26 Робертсън, 66 Александър-Арнолд /Резерви: 22 Миньоле, 2 Клайн, 5 Вайналдум, 17 Клаван, 18 Морено, 28 Ингс, 29 Соланке/ Старши треньор - Юрген Клоп

РОМА: 1 Алисон Бекер, 4 Наинголан, 5 Жуан Жезус /Диего Пероти/, 6 Строотман, 9 Джеко, 11 Коларов, 16 Де Роси /Максим Гоналон/, 17 Ченгиз Юндер /Шик/, 20 Фасио, 24 Флоренци, 44 Манолас /Резерви: 28 Скорупски, 7 Пелегрини, 8 Пероти, 14 Шик, 21 Гоналон, 25 Бруно Перес, Ел Шарауи/ Старши треньор - Еузебио ди Франческо.