Тотнъм допусна домакинско поражение срещу РБ Лайпциг с 0:1 в първи 1/8-финал в Шампионска лига между двата тима. Германският тим откри резултата в 58-ата минута от дузпа, която беше реализирана от Вернер, а това се оказа и единственото попадение в мача.

Още в 1-ата минута на срещата Патрик Шик стреля опасно към вратата на Тотнъм, но не сполучи да се разпише. Минута по-късно и Тимо Вернер стреля опасно, но ударът му беше блокиран,  Анхелиньо стигна първи до топката, но Лорис спаси ефектно, а топката се отклони от гредата. Домакините отвърнаха с удар на Бергвайн, но Гулаши се справи със ситуацията и изби.

РБ Лайпциг направи поредната си добра атака в 17-ата минута, но Шик стреля неточно към вратата на "шпорите".

Гостите продължиха да са по-активният тим, но така и не стигаше до попадение. В 36-ата минута отново Лорис трябваше да спасява тима си от попадение, след като се намеси отлично при удар на Вернер.

Първата сериозна опасност пред вратата на РБ Лайпциг през втората част дойде в 48-ата минута, когато Моура стреля, но вратарят на гостите се справи със ситуацията.

В 58-ата минута германският тим откри резултата, след като Вернер беше точен от дузпа, която беше отсъдена за нарушение срещу Лаймер.

Домакините тръгнаха да търсят попадение, но гостите също организираха добри атаки. В 62-ата минута удар на Шик беше спасен от Лорис, който остави тима си в двубоя.

В 72-ата минута на срещата домакините имаха възможността да изравнят резултата, след като Ло Селсо от пряк свободен удар накара Гулаши да спаси, а след като изби топката тя се отклони в гредата и излезе в корнер, след изпълнението му нямаше опасност за вратата на гостуващия тим.

Пет минути преди края на двубоя отново вратарят на гостите беше на ниво, след като спаси далечен удар на Ламела. Малко по-късно Моура стреля с глава от няколко метра, но топката мина над напречната греда.

Така в крайна сметка гостите спечелиха двубоя с минималното 1:0, а реваншът е на 10 март в Германия.

Тотнъм - РБ Лайпциг 0:1
голмайстор: 0:1 Вернер (58-дузпа)

Съставите на двата тима:

Тотнъм: Лорис, Алдервейрелд, Санчес, Уингс, Ло Селсо, Али, Бергвайн (64-Ламела), Орие, Моура, Жедсон Фернандес (64-Ндомбеле), Дейвис

РБ Лайпциг: Гулаши, Анхелиньо, Забитцер, Вернер, Клостерман, Нкунку (74-Хайдара), Шик (77-Поулсен), Мукиеле, Халстенберг, Ампаду, Лаймер (83-Форсберг)

главен съдия: Джунеит Чакър (Турция)