Реал Мадрид победи Шахтьор Донецк с 2:1 в мач от Група F на Шампионска лига. Родриго откри резултата в 13-та минута. Винисуис Жуниор удвои преднината на домакините в 28-та минута. Зубков намали в 39-та минута.

Guilliver/GettyImages
13 снимки

Още във втората минута Реал Мадрид създаде красива атака, а Федерико Валверде беше в основата й. Той прати прехвърлящо подаване на втора греда към Карим Бензема, който не успя да нанесе точен удар обаче. Давид Алаба също опита късмета си с далечен удар, но и той премина над вратата в 8-та минута, а само минута по-късно и Родриго и Валверде опитаха да затруднят стража на гостите, но без успех.

Родриго успя да пробие през центъра с помощта на Чуамени, след това Родриго нанесе удар, който изненадващо попадна във вратата на Трубин, който дори успя да стигне до топката, но не и да я извади.

Реал Мадрид не спря да търси и втори гол, а в 25-та минута дойде може би най-добрият шанс за "белите" след попадението, Карим Бензема получи топката на границата на наказателното и въпреки че беше с гръб към вратата, французинът успя да се обърне и да стреля, а добрата намеса на Трубин запази минималното изоставане на Шахтьор.

Страхотна комбинация между Бензема, Родриго и Винисуис Жуниор изведе последния сам срещу вратаря. Винисуис изпрати топката покрай стража на Шахтьор и удвои преднината на Реал Мадрид в 28-та минута. В 31-та минута пък Родриго отново остана на прекрасна позиция след разбъркване в наказателното поле и стреля, топката мина покрай вратаря, но от голлинията защитник на гостите я извади. Карим Бензема изведе Винисуис Жуниор сам срещу вратаря отново в 34-та минута, но удара му бе спасен от Трубин.

Федерико Валверде подхвана страхотна контраатака в 38-та минута, след като Бензема изпрати извеждащ пас към него по десния фланг, а след това той намери Родриго, а пък той прати пас за Винисиус, който стреля по земя като искаше да вкара в далечния ъгъл на вратата, но топката мина покрай гредата. Само секунди след това Шахтьор атакува добре по левия фланг, а Зубков засече добро центриране в наказателно поле. Акробатичното изпълнение на нападателя бе успешно и преднината на Реал Мадрид намалена - 1:2.

Карим Бензема отново се опита да даде два гола преднина на Реал Мадрид, след като се озова на добра позиция в наказателното поле. Французинът стреля, но колкото и плътен да бе изстрела му, той попадна в средата на вратата и Трубин не се затрудни да се намеси.

Второто полувреме започна така както приключи първото - с атаки на Реал Мадрид. "Лос бланкос" рано се опита да застраши вратата на Шахтьор с центрирания, но без успех. В 48-та минута Менди центрира към Винисуис Жуниор, но той не успя да намери топката добре с глава и я прати покрай вратата.

В 52-та минута Федерико Валверде нанесе много силен и плътен удар, който отиваше малко под гредата, но отново прекрасна намеса на Трубин остави гостите в мача. А след това Михайло Мудрик получи невевроятен пас по крилото, Мудрик се справи с Дани Карвахал и стигна до наказателното, но вместо да стреля директно той се опита да финтира още веднъж и там бе блокиран от вратаря и защитник на "белите".

Отново Миихайло Мудрик беше в центъра на друга добра възможност за гостите в 57-та минута, когато именно той прати добро центриране към Мариан Швед, който обаче прати топката над вратата на Реал Мадрид.

Винисиус Жуниор имаше страхотен шанс да отбележи отново в 65-та минута, когато се оказа в наказателното поле с топка в крака. Бразилецът стреля, но удара прелетя малко над напречната греда. В 78-та минута Михайло Мудрик прати добър пас към левия фланг на включилия се Михайличенко, който прати центриране на първа греда, отбита топка там попадна в краката на Степаненко, който опита да стреля, но не успя да уцели добре топката и тя бе изчистена.

Карим Бензема показа класата си в 88-та минута, когато с много технично изпълнение той изпрати топката на сантиметри от гредата на вратата. Турбин нямаше шанс да се намеси. Пресата на Реал Мадрид продължаваше дори в последните минути на мача, като "белите" искаха да затворят този мач. Отново Бензема бе изведен с прекрасен пас на Федерико Валверде, французинът показа изключителен контрол над топката, след като я спря на гърди и стреля, но отново Трубин се намеси страхотно и лиши "кралския клуб" от нов гол.

Късметът спаси Шахтьор в самия край на двубоя, след като Асенсио уцели гредата на вратата след рикошет от  бранител на Шахтьор.

FT РЕАЛ МАДРИД - ШАХТЬОР ДОНЕЦК 2:1

1:0 Родриго 13'

2:0 Винисуис Жуниор 28'

2:1 Зубков 39'

Състави на двата отбора:

Реал Мадрид: 13. Андрий Лунин, 2. Даниел Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Давид Алаба, 23. Менди, 15. Федерико Валверде, 18. Чуамени, 8. Тони Кроос, 21. Родриго, 20. Винисиус Жуниор, 9. Карим Бензема

Старши треньор: Карло Анчелоти

Шахтьор Донецк: 81. Трубин, 26. Юхим Конопля, 22. Матвиенко, 5. Валерий Бондар, 15. Михайличенко, 6. Степаненко, 10. Михайло Мудрик, 8. Судаков, 21. Бондаренко, 9. Мариан Швед, 11. Олександър Зубков

Старши треньор: Игор Йовичевич