Отборът на Байерн победи Тотнъм с 3:2 като гост в двубой от груповата фаза на ШЛ. Първото попадение на стадион "Караискакис" падна в 23-ата минута и бе дело на Константинос Цимикас. Роберт Левандовски обаче възстанови равенството в 34-ата минута, а в 62-ата отново той изведе "баварците" напред в резултата. В 75-ата минута Корентен Толисо направи резултата 3:1 за баварците. Пет минути по-късно Олимпиакос върна едно попадение чрез Гилерме, като накрая дори имаше възможността да спечели поне точка от двубоя, но Нойер запази крайния резултат непроменен.

Байерн започна своята преса още в началните минути на двубоя. Доминацията на баварците бе факт, но всичките им опити за попадение биваха осуетявани.

Гърците откриха резултата с първия си точен удар в срещата, който дойде 23-ата минута, когато Константинос Цимикас с добро центриране намери Юсуф Ел Араби, който бе в наказателното поле и изпрати топката в долния десен ъгъл с глава.

Въпреки попадението на Ел Араби, баварците отново взеха инициативата и успяха да се окопитят бързо. Само 10 минути по-късно Роберт Левандовски възстанови равенството в двубоя, след като изстреля отскочилата топка, попаднала при него в наказателното поле, в горната вътрешна страна на мрежата.

В 39-ата минута Байерн изпусна огромна възможност да обърне рано резултата. Филипе Коутиньо получи перфектен пас в наказателното поле, но топката премина точно над напречната греда.

В края на първата част Томас Мюлер опита удар от границата на наказателното поле, но не уцели добре топката и я прати встрани от дясната греда.

Олимпиакос бе по-активният отбор в началото на второто полувреме.

В първите минути от втората част Янис Мерия успя да се отскубне от пазача си и засече високо подаване, но прати бомбения си шут от наказателното поле малко встрани от дясната греда.

В 50-ата минута Андреас Бушалакис нанесе рязък удар от границата на наказателното поле след рикошет, но опитът му бе пропилян, след като топката премина високо над напречната греда.

В 62-ата Роберт Левандовски направи пълния обрат факт със страхотно завършващо отиграване. Полякът си освободи пространство след добро подаване в наказателното поле и оплете топката в мрежата, намирайки долния десен ъгъл.

В следващите минути играчите на Олимпиакос опитаха да се върнат в срещата.

Влезлият от пейката Омар Елабделауи опита да отбележи, издигайки се в близост до точката на дузпата и насочвайки с глава топката в десния ъгъл на вратата. Мануел Нойер обаче внимаваше и улови спокойно топката.

В 75-ата минута топката рикошира и достигна до краката на влезлият като резерва Корентин Толисо. Французинът не се подвоуми и отправи великолепен удар в горния десен ъгъл на вратата на Са. Опитът му бе извън обсега на вратаря и резултатът стана 3:1 в полза на баварците.

Десет минути преди последния съдийски сигнал Олимпиакос върна едно попадение чрез Гилерме, който пое в празно пространство и шутира от границата на наказателното поле. Последва рикошет, пратил топката покрай Нойер, който остана безпомощен.

В 88-ата минута Олимпиакос пропиля страхотен шанс да изравни резултата и да вземе поне точка от двубоя. Даниел Поденсе си освободи пространство в наказателното поле и отправи добър удар към средата на целта, но Нойер направи удивително спасяване и осуети намерението му.

Така баварците остават водачи в класирането на група Б с максимален актив от 9 точки, а Олимпиакос е на дъното на таблицата с една-единствена точка.