Манчестър Юнайтед и Йънг Бойс завършиха при резултат 1:1 в последен двубой за отборите в груповата фаза на Шампионската лига. Мейсън Грийнууд откри в 9-та минута, а малко преди края на първата част Фабиан Рийдер изравни. Домакините излязоха в напълно променен състав, а гостите може да съжаляват за изпуснатия шанс да вземат втора победа срещу английския гранд.

29 снимки

Домакините започнаха активно, въпреки изцяло променения си игрови облик и стигнаха до попадения още след 9 игрови минути. След центриране на Люк Шоу отляво Мейсън Грийнууд отбеляза с акробатична странична ножица за 1:0.

В 27-а минута Хуан Мата стреля от пряк свободен удар, но право в стената. Две минути по-късно и Аебишер пробва изстрел отдалеч, но Хендерсън се намеси комфортно. В 34-та минута удар на Мата беше блокран в корнер.

Гостите постепенно взеха надмощието и три минути преди почивката стигнаха до изравняване, след като точен за швейцарците беше Фабиан Рийдер. Секунди по-късно Жордан Сибачу дори можеше да направи пълен обрат за тима си.

През втората част двубоят продължи да е двуостър. Антони Елианга пропусна сериозно положение в 59-та минута, след като стреля право в тялото на стража Гийом Фавре. Седем минути по-късно Силван Хефти също принуди Дийн Хендерсън да се намеси добре в 66-та минута.

До края на срещата двата състава пропуснаха по още няколко положения, но до краен победител не се е стигна. Така Юнайтед завърши на първо място в групата с 11 точки, докато швейцарците отпаднаха от турнира с високо вдигнати глави.

Ман Юнайтед - Йънг Бойс 1:1

1:0 - Мейсън Грийууд (9)

1:1 - Фабиан Рийдер (42)

Ето и съставите на двата тима:

Юнайтед: Хендерсън, Матич, Бисака, Баи, Шоу, Мата, Ван Де Беек, Лингард, Диало, Грийнууд, Елянга;

Йънг Бойс: Фавре, Лефорт, Лустенбергер, Камара, Масейрас, Аебишер, Перейра, Нгамальо, Рийдер, Елия, Сибачо;