Манчестър Юнайтед  разби РБ Лайпциг с 5:0 в мач от втория кръг на Група Н в Шампионската лига. "Червените дяволи" откриха резултата чрез Мейсън Грийнууд, който се възползва от отличен пас на Пол Погба. През второто полувреме в рамките на четири минути Маркъс Рашфорд реализира две попадения и направи резултата класически в полза на домакините. Три минути преди края на двубоя Антони Марсиал реализира от дузпа, а дълбоко в добавеното време Маркъс Рашфорд оформи своя хеттрик, както и крайния резултат. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер показаха солидна игра във всички линии и напълно заслужено се поздравиха с изразителния успех, продължавайки със 100%-ов актив в Шампионската лига

Виж всички резултати от ШЛ тук!

Gulliver/GettyImages
32 снимки

Гостите стартираха по-агресивно срещата и опитаха нападение към вратата на Давид Де Хеа, но Люк Шоу бе на правилното място и изби топката.

"Червените дяволи" отговориха в 5-ата минута, когато се получи разбъркване в наказателното поле. Най-съобразителен бе Фред, който стреля, получи се рикошет, след което Петер Гулачи изби в ъглов удар.

Пет по-късно Аарън Уан-Бисака се възползва от подарък на Дайо Упамекано. Бранителят продължи към Антони Марсиал, но пасът на французина в наказателното поле не намери адресата и защитата пред Петер Гулачи се справи и изчисти топката.

В следващите минути германският тим упражни преса, но това не водеше до резултат, след като домакините спокойно разиграваха в собствената си половина и с дълги подавания се опитваха да използват скоростта на Мейсън Грийнууд и Антони Марсиал.

След високите обороти в началните минути, постепенно темпото на игра се успокои и двата тима започнаха да градят постепенни атаки.

В 21-ата минута "червените дяволи" реализираха попадение във вратата на Петер Гулачи. Пол Погба изведе Мейсън Грийнууд зад гърба на защитата. Младокът овладя в наказателното поле и реализира в долния ляв ъгъл. Ситуацията бе разгледана със системата ВАР, но главният съдия Матей Юг зачете гола и посочи играта да продължи от центъра на терена.

РБ Лайпциг веднага реагира и Давид Де Хеа се намеси решително и изби в ъглов удар след изстрел на Кристиян Нкунку отблизо. От последвалия корнер Дайо Упамекано бе над всичко, но не успя да стреля към вратата на домакините, а продължи топката към Марсел Халстенберг, който бе затворен добре от Виктор Линдельоф.

Последваха минути, в които гостите упражниха натиск, който принуждаваше Манчестър Юнайтед да греши при изнасянето на топката. В 32-ата минута това доведе до опасно центриране в наказателното, което завърши с изстрел от въздуха на Анхелиньо, но топката попадна в тялото на Аарън Уан-Бисака.

В 38-ата минута Дани Олмо опита да застраши вратата на Давид Де Хеа, стреляйки от дистанция, но изстрелът му бе блокиран от тялото на Хари Магуайър.

Заключителните минути на първото полувреме преминаха почти изцяло под диктовката на РБ Лайпциг. Възпитаниците на Юлиан Нагелсман държаха контрола на топката и разиграваха в половината на "червените дяволи", но това не водеше до опасности пред вратата на Давид Де Хеа.

На почивката не бяха направени промени в двата състава. В началните минути а втората част германският тим организира добро нападение, но финалният пас на Юсуф Поулсен бе пресечен от Виктор Линдельоф.

В 50-ата минута "червените дяволи" поискаха дузпа за игра с ръка на Ибрахима Конате, но главният съдия Матей Юг бе категоричен, че не трябва да бъде отсъден 11-метров наказателен удар. Две по-късно в наказателното поле се получи разбъркване, което завърши с изстрел с глава на Дайо Упамекано, но Виктор Линдельоф изчисти топката малко пред голлинията.

Двата отбора заформиха здрава битка по целия терен, но до опасности пре двете врати не се стигаше. В 59-ата минута домакините разиграха отлично нападение с по едно докосване, след което Антони Марсиал наглу в наказателното поле, но французинът бе добре затворен от Ибрахима Конате.

В 65-ата минута, след поредно центриране от фаул в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, се откри отлична възможност за гостите. Ибрахима Конате стреля с глава от малък ъгъл, но Давид Де Хеа внимаваше и изби в ъглов удар.

Пет по-късно "червените дяволи" получиха великолепна възможност да удвоят преднината си. Влезлият като резерва Бруно Фернандеш реши да не стреля директно от пряк свободен удар, а копна технично, прехвърляйки стената. Антони Марсиал трябваше да завърши заученото положение, но французинът не успя да засече във вратата на Петер Гулачи.

В 74-ата минута Бруно Фернандеш изведе отлично Маркъс Рашфорд зад гърба на защитата. Английският национал напредна в половината на съперника и хладнокръвно реализира. По-рано в ситуацията страничният рефер бе вдигнал високо своя флаг и главният съдия Матей Юг първо отсъди засада, но след разглеждане на ситуацията с ВАР се видя, че англичанинът е зад центъра по време на паса и попадението бе зачетено.

Четири по-късно Маркъс Рашфорд показа индивидуална класа и се отксъна в наказателното поле и с изстрел в долния десен ъгъл направи резултата класически.

РБ Лайпциг опита да върне едно попадение, но изстрелът с глава на Александър Сьорлут премина над напречната греда.

В 83-ата минута Маркъс Рашфорд опита да реализира скоростен хеттрик. Нападателят опита индивидуално да преодолее защитата на гостите, но изстрелът му бе блокиран от Ибрахима Конате.

Две по-късно "червените дяволи" получиха правото да изпълнят дузпа след нарушение на Марсел Сабитцер срещу Антони Марсиал. Зад топката застана потърпевшият и с удар в долния десен ъгъл покачи резултата на 4:0.

Секунди след четвъртото попадение за Манчестър Юнайтед можеше да се стигне и до пето. Дайо Упамекано допусна сериозна грешка при изнасянето на топката. Бруно Фернандеш изведе Единсон Кавани в наказателното поле и нападателят реализира във вратата на петер Гулачи, но този път засада имаше и голът не бе зачетен.

Дълбоко в добавеното време на двубоя Маркъс Рашфорд оформи своя хеттрик. Нападателят получи в наказателното поле и отблизо реализира в долния ляв ъгъл.

МАН ЮНАЙТЕД - РБ ЛАЙПЦИГ 5:0

1:0 М. Грийнууд 21'

2:0 М Рашфорд 74'

3:0 М. Рашфорд 78'

4:0 Ант. Марсиал 87'

5:0 М. Рашфорд 90+2'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

МАН ЮНАЙТЕД: Давид Де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър, Люк Шоу, Неманя Матич, Фред, Пол Погба, Дони ван де Беек, Мейсън Грийнууд, Антони Марсиал

Треньор: Оле Гунар Солскяер

РБ ЛАЙПЦИГ: Петер Гулачи, Ибрахима Конате, Дайо Упамекано, Марсел Халстенберг, Кевин Кампл, Кристиан Нкунку, Анхелиньо, Бенямин Хенрикс, Емил Форсберг, Дани Олмо, Юсуф Поулсен