Борусия Дортмунд и Барселона не успяха да се победят в двубой, който изобилстваше от голови положения, и завършиха при резултат 0:0. Домакините трябва да съжаляват, че не успяха да отбележат поне един гол, тъй като Ройс пропусна четири страхотни възможности, включително и дузпа, а Юлиан Брандт удари греда. За Барселона, освен, че не загубиха срещата, другата хубава новина беше свързана със завръщането на капитана им Лионел Меси в игра. В същото време друг важен футболист за гостите се контузи - Жорди Алба. В герой за "каталунците" пък се превърна Марк-Андре тер Стеген, след като той извади повечето положения за "жълто-черните" и спаси дузпата, изпълнена от Ройс.

Титуляр за Барса пък беше 16-годишният Ансу Фати. Нападателят постави нов рекорд за най-млад дебютант в тима на Ернесто Валверде в турнира - 16 г. и 351 дни.

БОРУСИЯ - БАРСЕЛОНА 0:0

Домакините организираха първата по-опасна ситуация в двубоя. Още в 4-ата минута Джейдън Санчо центрира към Пако Алкасер, но испанецът се размина с топката. Първоначално домакините имаха повече притежание на топката, но постепенно Барса успя да изравни темпото. В 12-ата Гризман и Суарес направиха двоен пас, след което французинът стреля, но топката беше избита.

Най-чистото положение до момента в мача беше на сметката на домакините. В 25-ата минута Марко Ройс излезе сам срещу Марк-Андре тер Стеген, но вратарят успя да спаси. Три по-късно Ройс центрира заучено към Матс Хумелс, но неговият удар с глава излезе в аут.

В 36-ата минута Ансу Фати можеше да отбележи, след като Роман Бюрки не беше на вратата си, но негов съотборник успя да избие.

В 39-ата минута Клеман Лангле загуби топката пред наказателното поле, но Санчо стреля неточно. Веднага след това се извърши принудителна смяна за Барселана. Жорди Алба напусна заради болки и на негово място се появи Серджи Роберто.

Втората част започна със страхотен шанс за Луис Суарес, който в 47-ата минута пробва да премине покрай Роман Бюрки с удар в близкия му ъгъл, но швейцарецът усхя да спаси.

В 57-ата Джейдън Санчо спечели дузпа за Борусия, след като Нелсон Семедо го спъна в наказателното поле. Марко Ройс застана зад топката, но Тер Стеген успя да спаси. Две минути по-късно в игра се появи Меси, който смени Фати. Иван Ракитич пък замени Бускетс.

Капитанът на Борусия получи нова възможност да реализира в 65-ата минута, но пак не успя да отбележи след неточен удар с глава. В 71-вата Алкасер пропусна поредна старахотна възможност. Той не успя да засече топката от близко разстояние.

Четири минути по-късно отново Ройс направи пропуск. Пако Алкасер подаде към Ройс, но стреля над вратата. Минута по-късно изстрел на Брандт се отби в гредата. Веднага след това последва нов пропуск на Ройс.

Борусия Дортмунд (4-2-3-1): 1. Роман Бюрки, 5. Ашраф Хакими, 16. Мануел Аканджи, 15. Матс Хумелс, 13. Рафаел Герейро, 28. Аксел Вицел, 6. Томас Дилейни, 7. Джейдън Санчо, 11. Марко Ройс (к), 23. Торган Азар, 9. Пако Алкасер

Барселона (4-3-3): 1. Марк-Андре тер Стеген, 18. Жорди Алба (20. Сержи Роберто 40'), 15. Клеман Лангле, 3. Жерард Пике, 2. Нелсон Самедо, 21. Франки де Йонг, 5. Серхио Бускетс (к), 8. Артур, 17. Антоан Гризман, 9. Луис Суарес, 31. Ансу Фати

Главен съдия: Овидиу Хатеган, Румъния

Стадион: „Сигнал Идуна Парк“, Борусия, Германия