Байерн Мюнхен победи Барселона с 3:0 в един от най-интригуващите мачове в последния кръг на Шампионската лига. Домакините откриха резултата след попадение с глава на Томас Мюлер, а малко преди края на първото полувреме Лерой Сане с красив изстрел удвои. Половин час преди края на двубоя Джамал Мусиала направи резултата класически за баварците.

Байерн Мюнхен Барселона

източник: Sofascore.com

По този начин за първи път от 20 години "блаугранас" не успяха да преминат груповата фаза в най-комерсиалния клубен турнир и през пролетта ще участват в Лига Европа, докато баварците спечелиха всичките си мачове от групата, събирайки актив от 18 точки.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Домакините стартираха по-агресивно и още в 4-ата минута имаха добра възможност да открият резултата. Роберт Левандовски стреля от пряк свободен удар, но изстрелът му срещна тялото на Серхио Бусктс.

В 7-ата минута каталунците отправиха първия точен изстрел в мача, след като Жорди Алба стреля от дистанция, но Мануел Нойер улови.

Гостите бяха по-активният тим в началните минути, но баварците отговаряха с висока преса и затрудняваха възпитаниците на Шави да организират спокойно своие нападения.

Двата тима не действаха във високо темпо, което не водеше до опасности пред една от дветв врати. В 21-ата минута тишината на "Алианц Арена" се наруши, след като Мемфис Депай получи отдясно и продължи в наказателното поле към Усман Дембеле, който мигновено нанесе изстрел преминал над вратата на Мануел Нойер.

Седем минути по-късно Байерн Мюнхен отговори. Томас Мюлер нахлу в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, след което последва решителна намеса на Марк-Андре Тер Стеген. Веднага Жорди Алба се намеси след парираната топка и изчисти в тъч.

Половин час след началото на двубоя треньорът на Барселона Шави трябваше да направи принудителна промяна, след като Жорди Алба получи контузия и на неговото място се появи Оскар Мингеса. Опитният бранител страдаше от травма преди мача, но наставникът на "блаугранас" рискува с включването му от първата минута.

В 32-ата минута Кингсли Коман центрира в наказателното поле, където Джамал Мусиала стреля с глава, но право в ръцете на стража на Барселона.

Две минути по-късно Роберт Левандовски получи в наказателното поле, след което на два пъти залъга Жерар Пике и центрира технично към Томас Мюлер, който спечели въздушния двубой с Роналдо Араужо и реализира с глава. Системата за проверка на попадението на голлинията сигнализира на главния съдия Овидиу Хацеган, че топката е преминала линията и попадението бе зачетено.

Три минути преди края на първото полувреме домакините удвоиха преднината си. Лерой Сане напредна в половината на каталунците необезпокояван, след което с мощен изстрел реализира красиво от границата на наказателното поле.

Байерн Мюнхен имаше отлична възможност да направи резултата класически две минути след началото на втората част, след като домакините организираха отлична контраатака. Алфонсо Дейвис центрира успоредно на голлинията, където Лерой Сане вместо да реализира от няколко сантиметра, прати топката в ръцете на Марк-Андре Тер Стеген.

Барселона опита да пренесе играта в предни позиции, но се сблъскваше с добре подредената защита пред Мануел Нойер. В същото време точността на подаванията на домакините бе почти двойно повече от тази на гостите.

В 62-ата минута баварците направиха резултата класически. Роберт Левандовски отлично изведе Алфонсо Дейвис на левия фланг. Крайният бранител напредна и центрира остро по земя, след което Джамал Мусиала реализира отблизо. Попадението бе прегледано с ВАР заради съмнение, че при центрирането на канадеца топката бе излязла, но проверката потвърди, че голът е редовен и баварците реализираха трето попадение.

Двата отбора постепенно намалиха темпото и сякаш Барселона прие окончателно съдбата си. Играта често бе накъсвана след извършването на нарушения, което не водеше до голови опасности.

В 86-ата минута Лерой Сане бе изведен отлично в наказателното поле, но отново крилото не успя да намери целтра, стреляйки над вратата.До края на терена действията на терена не се промениха и баварците запазиха комфортния си аванс.

БАЙЕРН М - БАРСЕЛОНА 3:0

1:0 Томас Мюлер 34'

2:0 Лерой Сане 42'

3:0 Джамал Мусиала 62'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БАЙЕРН М: Мануел Нойер, Бенжамен Павар, Дайо Упамекано, Никлас Зюле, Алфонсо Дейвис, Корентен Толисо, Томас Мюлер, Кингсли Коман, Джмал Мусиала, Лерой Сане, Роберт Левандовски

Треньор: Юлиан Нагелсман

БАРСЕЛОНА: Марк-Андре Тер Стеген, Сержиньо Дест, Жерар Пике, Клеман Ленгле, Роналд Араужо, Жорди Алба, Серхио Бускетс, Френки де Йонг, Гави, Усман Дембеле, Мемфис Депай