Само 6 дни след първия мач на "Анфийлд", Манчестър Сити и Ливърпул излизат отново един срещу друг в реванша от четвъртфиналите на Шампионска лига.

След изключително първо полувреме в Ливърпул, момчетата на Юрген Клоп влизат в реванша с комфортния аванс от 3:0. Но последните мачове между тези два отбора са ни показали, че когато те са на терена, всичко е възможно.

Ливърпул изглежда с един крак на първи полуфинал в Шампионска лига от 2008-а насам, но Пеп Гуардиола и неговият звезден състав вярват в постигането на невероятния обрат.

За целта ще им е нужна наистина впечатляваща победа. Например като тази с 5:0, която постигнаха срещу Ливърпул през септември.

"Гражданите" влизат в двубоя с доста наранено самочувствие. След шока в Ливърпул, през уикенда те можеха да узаконят титлата в Англия, но след 2:0 на почивката срещу градския съперник от Юнайтед, загубиха с 2:3.

В същото време Ливърпул, с доста промени в състава, изигра доста по-спокойно градско дерби с Евертън, завършило 0:0.

Испанец ще надува свирката на Сити-Ливърпул

Сблъсъкът отново ще бъде между двама от най-изявените мениджъри, а Клоп е този, който има най-много победи над Пеп Гуардиола - 7 от 13 мача помежду им.

Иначе когато става дума за Сити и Ливърпул - головете са гарантирани. В последните си два двубоя на "Етихад" тези два съперника са си отбелязали 19 попадения - средно по 3,8 гола на мач.

През тази кампания "гражданите" са реализирали 4 гола или повече в 12 случая, а в 9 са побеждавали с поне 3 гола - нещо, което ще е необходимо и тази вечер. За Ливърпул един реализиран гол ще означава, че съперникът трябва да вкара 5. А мърсисайдци са правели това в 19 от 23 гостувания през сезона.

Гуардиола: Трябва да сме просто перфектни срещу Ливърпул

Гуардиола най-вероятно ще трябва да се справя без Менди и Стоунс, а под въпрос до последно ще бъде Данило.