Сръбският шампион Цървена звезда изигра фантастичен дуел, за да си осигури пропуски за плейофната фаза на Шампионската лига. „Звездашите” елиминираха датския първенец ФК Копенхаген в неистова драма с 11 дузпи на „Паркен”.

Срещата стигна до дузпи, след като в редовното време завърши така, както и на „Райко Митич – Мала Маракана” – 1:1. Ричмонд Боаки даде превес на западните ни съседи в 17-ата минута, за да може нападателят на датчаните Даме Н’Дой да изравни резултата в скандинавската столица в самия край на първото полувреме. Бранителят Неманя Милунович остави Звезда с 10 човека в 54-ата минута, след като удари съперник в главата и съдията го изгони. Въпреки численият си превес на терена Копенхаген не успя да се възползва от този факт, макар изявите на бившият страж на Лудогорец – Милан Борян, да направиха така, че „звездашите” да мечтаят все повече и повече.

В 112-ата минута на двете продължения пък Пеп Мас задържа опонент в средата на терена и видя втори жълт картон, за да се доиграе мача с 10 човека от двата отбора. Така се стигна до изпълнението на наказателни удари.

Дузпите се биха пред вратата при голямата трибуна, изпълнена с фенове на Копенхаген, а точката за изпълнение на наказателни удари бе изрината, буквално. Тежкият терен бе изорал дузпата, а това направи така, че девет наказателни удара да бяха пропуснати от различни футболисти.

Все пак Йонас Уинд изтърва решителната дузпа за датчаните, след като и двата отбора се извъртяха, дори и вратарите стреляха дузпи. По този начин Звезда влетя в плейофния кръг на Шампионската лига, където опонент ще бъде швейцарския шампион Йънг Бойс.