Манчестър Юнайтед спечели с 4:1 като домакин срещу Истанбул Башакшехир в двубой от 4-ия кръг на груповата фаза от Шампионската лига. Головете за „червените дяволите“ отбелязаха Бруно Фернандеш на два пъти, Маркъс Рашфорд от дузпа и Даниел Джеймс, а Тюруц вкара почетното попадение за турците.

Това е своеобразно отмъщение за поражението на англичаните, които отстъпиха с 1:2 в Истанбул преди паузата за националните отбори.

По този начин 20-кратният шампион на Англия събира 9 точки, колкото има и ПСЖ.

Във втората минута Маркъс Рашфорд направи фамозен рейд, елиминирайки няколко съперника по пътя към наказателното поле, но в крайна сметка топката му бе отнета и не успя да нанесе удар.

В седмата минута след центриране на Алекс Телес от ъглов удар, Бруно Фернандеш засече с десния крак по брутален начин и откри за домакините - 1:0.

В 18-ата минута Висча се оказа непокрит пред пеналтерията на "червените дяволи", но шутът му мина над вратата.

Минутка по-късно вездесъщият Фернандеш отбеляза поредното си попадение. Телес центрира от левия фланг, Гюнок първоначално улови, но впоследствие коженото кълбо отскочи от ръцете му и португалецът се възползва по най-добрия начин от ситуацията - 2:0.

В 28-ата минута Висча изпълни свободен удар, но той мина на сантиметри над горната греда.

5 минути след това Рашфорд се измъкна по десния фланг след дълъг пас, втурна се към вратата, но Болинголи го събори зад гърба и реферът посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби самият англичанин, който хладнокръвно по земя матира вратаря за 3:0.

В 43-ата минута Болинголи елиминира Линдельов и направи магистрално подаване към Демба Ба в наказателното, но изстрелът на последния се отби в тялото на Магуайър и излезе в корнер. След негово изпълнение обаче не се стигна до нищо опасно.

В 50-ата минута Висча изстреля мощен удар с десния крак в близкия ъгъл на Де Хеа, но испанецът спаси.

В 62-ата минута Телес изсипа топката в наказателното след корнер и Магуайър засече с глава, но над напречната греда.

В 75-ата минута гостите изпълниха пряк свободен удар чрез Тюруц, Де Хеа изби топката, но се оказа, че тя е преминала с целия си обем голлинията и главният съдия посочи центъра - 3:1.

5 минути след това Висча удари горната греда след превъзходно изпълнение с левия крак.

В 87-ата минута отново Висча бе в центъра на събитията, стреляйки в близкия ъгъл на Де Хеа, но този път стражът показа класа и улови.

В 92-ата минута Даниел Джеймс завърши по перфектен начин мълниеносна атака. Ван Де Беек изведе Грийнууд на дясното крило, който пък на свой ред продължи към центъра, където уелсецът бе непокрит и оформи крайното 4:1.

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака (Уилямс 59'), Линдельов (Туанзебе 45'), Магуайър, Телес, Фред, Ван де Беек, Рашфорд (Джеймс 59'), Фернандеш (Грийнууд 59'), Марсиал (Матич 82'), Кавани.

Резерви: Грант, Хендерсън, Мата, Грийнууд, Джеймс, Фосу-Менса, Игало, Пелистри, Матич, Уилямс, Туанзебе, Менги.

Старши треньор: Оле Гунар Солскяер

Истанбул Башакшехир: Гюнок, Рафаел, Епуреану, Висца, Йозкан (Джулиано 74'), Шадли (Гулбрандсен 61'), Чан Кавеци (Текдемир 45'), Ба, Тюруц, Шкъртел (Понк 87'), Болинголи (Калдъръм 74').

Резерви: Бабацан, Киванч, Али Калдъръм, Джулиано, Текдемир, Гулбрандсен, Понк, Каплан, Каракуш

Старши треньор: Окан Бюрук

Стадион: "Олд Трафорд"

Главен съдия: Овидиу Хатеган (Рум.)