Легендата на аржентинския и световния футбол Диего Армандо Марадона стана поредният, който взе отношение по спорната дузпа, чрез която Реал Мадрид елиминира Ювентус в четвъртфиналите на Шампионската лига.

Извършителят на спорната дузпа я определи като изнасилване

Вече дни наред дискусиите около единоборството на Мехди Бенатия срещу Лукас Васкес не стихват, като мненията са крайно разнопосочни. До тази последна минута на добавеното време Юве водеше с 3:0 на „Сантиаго Бернабеу” и изглеждаше така, сякаш мачът ще се насочи към продължения. Наказателният удар, придружен и с директен червен картон за побеснелия Джанлуиджи Буфон, помогна на „кралете” да се измъкнат от тежката ситуация и да продължат към полуфиналите.

Читателите на Gong.bg категорични в мнението имаше ли дузпа за Реал

Марадона смята, че мароканският бранител на Юве не е извършил фаул срещу Васкес, но пък от друга страна ако самият аржентинец е бил на мястото на потърпевшия, е щял да стори съвсем същото. „Не беше дузпа, не”, коментира дон Диего. „Когато Роналдо отклони топката с глава, Васкес беше нужно да се хвърли към топката, защото беше близо до Буфон, а Бенатия го връхлиташе в гръб.”

Стоичков: Чиста дузпа за Реал

„Той направи същото, което бих сторил и аз – грабна своя шанс и се засили към топката”, допълни Марадона.

В полуфиналите защитаващият своята титла в Шампионската лига Реал изтегли най-тежкия възможен съперник при жребия – Байерн Мюнхен. Първият мач между двата колоса на европейския футбол ще се играе на 25-и април в Германия.