С по два гола на Лионел Меси и Килиан Мбапе Пари Сен Жермен стигна до звучен успех с 4:1 срещу белгийския шампион Брюж в последен мач за двата отбора от груповата фаза в Шампионската лига. Освен головете на Меси, парижани се отчетоха с други две попадения – на Килиан Мбапе, който на практика реализира първите попадения на „Парк де Пренс”.

Успехът не промени нищо за двата отбора, като ПСЖ остана втори и е с 11 точки, една зад първия Манчестър Сити, докато Брюж остана последен с четири пункта. Белгийците можеха да се преборят с третия РБ Лайпциг за третото място, но не успяха и германците финишираха със седем пункта след успех над лидера от Англия.

Крайното разпределения на тази група означава, че Ман Сити ще се изправи срещу втори, класирал се отбор от другите на 1/8-финалите, докато ПСЖ ще срещне водач на групата и е непоставен.

РЕЗУЛТАТИ И ГОЛМАЙСТОРИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ В ШЛ ВИЖТЕ ТУК!

Парижани откриха резултата след 72 минути игра. Килиан Мбапе и Нуно Мендеш разиграха вляво, а левият бек отправи коварно центриране, което Симон Миньоле боксира. Проблемът за белгийския страж бе, че топката отиде при Килиан Мбапе, който с техничен изстрел направи 1:0. Три след това Ди Мария изведе на стрелкова позиция Джорджинио Вайналдум, ала ударът на нидерландеца бе париран от Миньоле.

BGNES/EPA/Ian Langsdon
21 снимки

В седмата минута домакинтие разиграха през средата чрез Мбапе, Вайналдум и Ди Мария. Именно аржентинското крило даде прекрасно извеждащо центриране за тръгналия напред вече Мбапе и френският нападател от въздух завърши – 2:0.

Четири след това Де Кетелере получи извеждащ пас, но Донарума го спря. В ответната атака Лео Меси комбинира със сънародника си Анхел Ди Мария, но и Миньоле тук се прояви добре, както италианския си колега в предната атака, и предотврати трети гол в своята врата. В 16-ата Маркиньос отигра с глава отдясно в наказателното поле на Брюж и комбинира с Идриса Гей, който опита да завърши със задна ножица, но стреля неточно.

В 24-ата минута Ханс Ванакен подаде към Де Кетелере в наказателното поле на парижани и нападателят шутира, но Донарума с крак парира удара на нападателя на "синьо-черните". В 32-ата минута Миньоле и Стенли Нсоки затвориха диагонален удар на Лео Меси и топката отиде в ъглов удар. Минути след това Меси проби през средата на терена и шутира технично по земя към обратния ъгъл на Миньоле, но белгиецът с една ръка спря топката.

Седем преди края Мбапе комбинира с Лионел Меси, който напредна и принуди бранителите на Брюж да се изтеглят назад. Меси финтира Матс Ритс и с технично изпълнение преодоля Миньоле - 3:0.

Минута преди края Килиан Мбапе бе изведен зад отбраната на Брюж от Лео Меси. Мбапе овладя и стреля, но неточно, а успоредно с това Хендри направи шпагат срещу футболиста, който получи известни болки в областта на рамото.

В началото на второто полувреме Брюж се опита да върне поне едно попадение, но удари на Ноа Ланг, Шарл Де Кетеларе и Ханс Ванакен в първите 15 минути бяха или неточно, или спасени от стража Донарума.

В 65-та минута и парижани напомниха за себе си. След индивидуална акция на Анхел Ди Мария аржентинецът стреля от малък ъгъл, но топката мина покрай вратата на Брюж. Само три минути по-късно белгийският първенец все пак вкара почетно попадение, а негов автор стана Матс Ритс.

В 76-та минута обаче ПСЖ се събуди отново и в 76-а минута домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Лео Меси и вкара за 4:1. Това беше последният интересен момент от срещата и парижани взеха трите точки срещу белгийския си опонент.

FT / ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 4:1 БРЮЖ • КЛАСИРАНЕТО В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКА ЛИГА

1:0 Килиан Мбапе (2)

2:0 Килиан Мбапе (7)

3:0 Лионел Меси (38)

3:1 Матс Ритс (68)

4:1 Лионел Меси (76)

Рефер: Хесус Хил Мансано (Испания)

Стадион: "Парк де Пренс" (Париж)

ПСЖ(4-3-3): Джанлуиджи Донарума – Ашраф Хакими, Маркиньос, Абду Диало, Нуно Мендеш  - Джорджинио Вайналдум, Марко Верати, Идриса Гана Гей – Лионел Меси, Килиан Мбапе, Анхел Ди Мария

Старши треньор: Маурисио Почетино

Брюж(4-4-1-1): Симон Миньоле – Федерико Рика, Стенли Нсоки, Джак Хендри – Сисе Сандра, Матс Ритс, Едер Баланта, Ханс Ванакен, Клинтон Мата, Чарлс Де Кетелере, Ноа Ланг