Барселона си плати за грешките от първия мач в Италия, заяви старши треньорът на каталунците Луис Енрике след нулевото равенство срещу Ювентус в среща-реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Барса отпадна, след като голът на Джорджо Киелини и двата на Пауло Дибала в Торино се оказаха единствените в двубоя между двата тима. "Ще помня дълго време първото полувреме в Торино. Участието ни в тазгодишното издание на Шампионската лига е незабравимо, но специално в първите 45 минути в Италия играхме много слабо и сега си платихме за грешките", заяви Енрике след равенството 0:0 в Испания.

Барселона отправи 19 удара към вратата на гостите си, но само един от тях, дело на Лионел Меси, представляваше опасност за Джанлуиджи Буфон. Неймар, Андрес Иниеста и Сержи Роберто прибързаха в ситуациите си пред стража на торинците, което не се хареса на Енрике. "Трябваше да бъдем по-спокойни и по-прагматични. Опитахме се да направим каквото можем и отправихме много удари, но само един попадна във вратата.

Напускаме турнира с тъга, но не можем да виним никой друг. Просто не намерихме път към вратата им", добави той. "Позицията ни не е особено добра, но сега имаме шанс да се съсредоточим върху първенството. Радвам се, че имах възможност да работя в отбор, който играе единствено и само за победа", каза още треньорът на Барса./БТА