Ливърпул не хвърли безсмислена пот срещу тима на Порто в реванша от осминафиналите на Шампионската лига. Двата тима завършиха при резултат 0:0 на “Анфийлд”.

Мърсисайдци спестиха силите си, тъй като вече на практика си бяха осигурили мястото на четвъртфиналите в най-престижния клубен турнир след 0:5 в първия мач в Португалия.

Освен това възпитаниците на Юрген Клоп ги очаква тежко гостуване на Манчестър Юнайтед в мача от 30-ия кръг на Висшата лига, което по всяка вероятност ще реши втората позиция в класирането.

Двубоят започна спокойно като домакините владееха топката. Първото по-опасно положение обаче бе на сметката на гостите в 17-ата минута. Хесус Корона завъртя топката в наказателното поле към Венсан Абубакар, но Лорис Кариус демонстрира добра концентрация, излизайки напред, за да предотврати опасността.

В 18-ата минута Садио Мане бе близо до попадението. Футболистът на “мърсисайдци” успя да достигне до опасно центриране в наказателното поле, но след акробатичното му отиграване топката премина встрани от гредата.

В 27-ата минута Адам Лалана напредна отдясно и центрира в наказателното поле, но там Роберто Фирмино се размина на косъм от топката.

Четири минути по-късно пред Садио Мане се откри нова чудесна възможност. Той бе чудесно изведен от Милнър и стреля, но топката единствено разтресе десния стълб.

В 35-ата минута Ловрен засече центриране с глава от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

В 44-ата минута футболистите на Ливърпул изразиха претенции за дузпа, след като Алберто Морено се строполи в наказателното поле, но главният рефер Феликс Цвайер остави играта да продължи.

В 48-ата минута Адам Лалана намери Милнър около точката на дузпата. Последният успя да стреля от движение, но топката мина встрани от десния стълб.

Гостите пропиляха нова опасна възможност в 52-ата минута. Джо Гомес сбърка и подари топката на Уорис, който напредна в наказателното поле и изстреля снаряд към вратата на Кариус, но стражът на мърсисайдци се справи с опасната ситуация.

В 67-ата минута Дани Ингс опита да отбележи, вдигайки се в близост до точката на дузпата и насочвайки с глава в средата на вратата. Икер Касияс се намеси спокойно, за да спре пътя на топката към мрежата.

В 74-ата минута в игра се появи голмайсторът на домакините Мохамед Салах, заменяйки на терена Садио Мане.

Две минути по-късно Алберто Морено шутира извън наказателното поле, но опитът му е блокиран от Касияс.

В 82-ата минута Салах проби отляво, но изстрелът му към вратата на Касияс не беше силен и бе лесно спасен от стража на гостите.

В ответната атака Серджо Оливейра пробва удар от дистанция, но след рикошет топката напусна терена.

В 84-ата минута "драконите" отново бяха много близо до попадението, след като Оливер Торес успя да засече отбила се топка в наказателното поле, но самоотверженият шпагат на Ловрен спря пътя на топката към мрежата.

Невероятно спасяване на Икер Касияс отказа Дани Ингс в 88-ата минута, който успя да засече блестящо центриране на Мохамед Салах в наказателното поле. Това бе и последното по-опасно положение в срещата.

Вижте съставите за двата тима:

Ливърпул: Кариус, Гомес, Матип, Ловрен, Морено, Милнър Хендерсон, Джан, Лалана, Мане, Фирмино

Порто: Касияс, Макси Перейра, Фелипе Монтейро, Диего Рейес, Диого Далот, Оливер, Андре, Бруно Коста, Хесус Корона, Маджид Уорис, Абубакар