Звездата на Барселона Лионел Меси преживя кошмарна вечер в Париж на „Парк де Пренс“ при поражението с 0:4 от ПСЖ, към която със сигурност няма да иска да се връща. Аржентинецът изигра един от най-лошите си мачове с екипа на каталунците.

Той загуби 18 топки и е втори по този показател, като единствено Неймар има повече – 31.

Освен това Меси има основна вина при второто попадение във вратата на Тер Стеген, тъй като загуби топката в средата на терена от Марко Верати, а след това Юлиан Дракслер вкара.

ПСЖ постави Барса на колене и гледа към ¼-финалите

Луис Енрике пое вината за катастрофата

Бускетс: Длъжни сме да опитаме на реванша

За 90 минути Лео така и не отправи нито един точен удар във вратата на Кевин Трап.

Меси успя да открадне само две топки.

За сравнение Ди Мария направи впечатляващ мач, в който отбеляза два много красиви гола след точно два удара в очертанията на вратата на Барселона. За 61 минути, през които бе на терена даде 24 паса, от които 19 бяха точни, успя да отнеме 3 топки, а загуби само 10.