Пари Сен Жермен победи Байерн Мюнхен с 3:2 като гост в първи мач от четвърфиналната фаза на Шампионска лига. Гостите откриха резултата още в 3-ата минута чрез Килиан Мбапе, а Маркиньос (28) удвои преднината на парижани. Баварците успяха да намалят резултата в 36-ата минута с гол на Ерик Чупо-Мотинг. През втората част Томас Мюлер (60) възстанови равенството, но Килиан Мбапе (67) с второто си попадение в мача оформи крайния резултат.

Парижани показаха страхотна успеваемост и успяха да прекъснат серията на баварците от 19 поредни мача в Шампионската лига без загуба. Домакините бяха без голямата си звезда Роберт Левандовски и ще търсят успеха при реванша в Париж следващата седмица.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

Баварците стартираха агресивно и още във втората минута Кейлор Навас трябваше да се намесва. Люка Ернандес бе изведен в наказателното поле от Томас Мюлер, след което бранителят стреля в близкия ъгъл и вратарят изби в ъглов удар. След последвалият корнер Ерик Чупо-Мотинг стреля с глава, след което топката кацна на напречната греда.

В 3-ата минута ПСЖ поведе. Гостите организираха отлична атака, след което Неймар изведе Килиан Мбапе в наказателното поле, а франзуцинът стреля в средата на вратата, Мануел Нойер не се намеси добре и топката влетя в мрежата.

Домакините веднага упражниха натиск и се настаниха в половината на парижа. В 10-ата минута Леон Горецка отправи изстрел, който срещна тялото на Преснел Кимпебе, след което топката достигна до Томас Мюлер, но ударът на нападателя бе слаб и Кейлор Навас улови.

В 12-та минута кълбото отново се озова в мрежата на Мануел Нойер след изстрел на Юлиан Дракслер, но главният съдия Матеус Лаос отмени попадението заради засада на Килиан Мбапе.

Байерн Мюнхен продължи да дъжри контрола на топката и да се опитва с атаки по фланговете да преодолее сгъстената защита на ПСЖ. От своя страна гостите залагаха на опасни контраатаки, възползвайки се от скоростта на Неймар и Килиан Мбапе. В 18-ата минута Йозуа Кимих центрира от фаул в наказателното поле, където Леон Горецка стреля с глава отблизо, но Кейлор Навас се намеси решително и изби.

Минута по-късно вратарят на парижани отново предотврати голова опасност пред вратата си, избивайки изстрел на Бенжамен Павар в ъглов удар.

Баварците продължиха да действат много агресивно и пресираха дълбоко парижани, което водеше до грешки при изнасянето на топката. В 27-ата минута Кингсли Коман центрира от ъглов удар на далечната греда, където Ерик Чупо-Мотинг достигна до топката, но не успя да нанесе точен изстрел.

Минута по-късно противно на развоя на двубоя, ПСЖ удвои преднината си. Неймар изведе великолепно Маркиньос в наказателното поле, след което бразилецът овладя и хладнокръвно реализира в долния ляв ъгъл.

Лошата новина за Маурисио Почетино дойде секунди след второто попадение, след като разбра, че трябва да замени принудително капитана си, който преди отбелязването на попадението е получил контузия и на негово място се появи Андер Ерера. Промяна по състава си направи и Ханс-Дитер Флик, който включи в игра Алфонсо Дейвис на мястото на Леон Горецка.

В 36-ата минута Байерн Мюнхен намали резултата. Бенжамен Павар центрира великолепно в наказателното поле, където Ерик Чупо-Мотинг остана непокрит и с глава реализира в десния ъгъл.

В заключителните минути на първото полувреме действията на терена не протекоха на бързи обороти, както бе в началните 30 минути, а треньорът на Байерн Мюнхен извърши още една промяна, включвайки в игра Жером Боатенг на мястото на Николас Зюле.

В последната минута на първата част Томас Мюлер стреля с глава, но Кейлор Навас улови.

Гостите стартираха добре второто полувреме. Пред Неймар се откри отлична възможност, но изстрелът му отблизо бе спасен решително от Мануел Нойер.

В следващите минути баварците отново притиснаха съперника си, след което Кейлор Навас на два пъти трябваше да се намесва решително след изстрели на Лерой Сане и Бенжамен Павар. Домакините се настаниха в половината на гостите, но в тези минути липсваше завършващия пас, а от своя страна и защитата на парижани стоеше стабилно пред вратата си.

В 60-ата минута Байерн Мюнхен възстанови равенството. Йозуа Кимих центрира в наказателното поле от фаул, а непокритият Томас Мюлер с глава реализира в долния десен ъгъл.

Седем минути по-късно ПСЖ организира великолепна контраатака. Неймар асистира за трети път в този двубой, извеждайки Килиан Мбапе. Френският нападател напредна и стреля в близкия ъгъл, реализирайки второто си попадение в мача.

Байерн Мюнхен имаше отлична възможност да върне набързо попадението в ответната атака, но първо Кингсли Коман не успя да нанесе изстрел, а след това Ерик Чупо-Мотинг стреля слабо право в ръцете на Кейлор Навас. В следващите минути баварците изцяло се настаниха в половината на гостите, но в последната третина от терена липсваше острота. От своя страна защитата на ПСЖ стоеше стабилно подредена и не допускаше опасности пред вратата си.

В 86-ата минута баварците бяха близо до отбелязването на трети гол. Ерик Чупо-Мотинг подаде към Дейвид Алаба около точката за изпълнение на дузпа, но изстрелът на австриеца премина покрай десния страничен стълб. Минута по-късно Томас Мюлер можеше отново да реализира, но ударът му бе блокиран от Андер Ерера.

В 89-ата минута Байерн Мюнхен поиска дузпа за игра с ръка на Андер Ерера, но главният съдия Матеус Лаос посочи, че играта трябва да продължи с изпълнение на ъглов удар. Това беше и последното действие в мача.