Лион победи Манчестър Сити с 3:1 в последния 1/4-финален двубой в Шампионската лига и ще играе с Байерн на полуфиналите. Френският тим откри чрез Корне в 24-ата минута, но Де Брюин изравни в 69-ата минута. Десет минути по-късно Дембеле, който влезе като резерва се разписа, за да изведе отбора си отново напред. Пак той в 87-ата минута се разписа, за да направи резултата 3:1.

Gulliver/Getty Images
67 снимки

В началните минути на двубоя Сити опита да натисне съперника в търсене на бърз гол. Лион отвърна с отличен удар в 10-ата минута на двубоя, който накара Едерсон да прояви рефлекса си.

В 24-ата минута Лион откри резултата с попадение на Корне. Сити тръгна да връща гола, но Де Брюин и Стърлинг не сполучиха в 27-ата и 31-ата минута на срещата. В 37-ата минута на двубоя Де Брюин стреля по диагонала към Лопес, но той боксира отлично и предотврати опасността. В края на първата част Стърлинг имаше отличната възможност да изравни резултата, но прати топката право в ръцете на Лопес. Малко по-късно отново Сити не сполучи да изравни резултата.

Независимо от инициативата в играта на Манчестър Сити те така и не съумяха да стигнат до гол и изравняване през първата част.

В 51-ата минута на мача Лион получи правото да изпълни пряк свободен удар, но Депай намери стената изградена от играчите на Манчестър Сити. Девет минути по-късно Де Брюин стреля отлично от пряк свободен удар, но Лопес отрази удара с лекота.

Лион отвърна с удар към вратата на Едерсон в 63-ата минута, когато Марсал пробва мерника си, но гол не падна. Нов пряк свободен удар в полза на Сити две минути по-късно позволи на Де Брюин да стреля встрани от вратата.

Най-активният играч в редиците на Сити Де Брюин изравни резултата в 69-ата минута. Той получи отличен пас от Стърлинг и матира Лопес, пращайки неспасяемо топката в мрежата. Лион отвърна с интересна атака, а Корне се свлече в наказателното поле, търсейки дузпа, но съдията остави играта да продължи.

Атаките се редуваха и към двете врати. Вратарят на Лион Лопес се наложи да прави ново спасяване, за да остави отбора си в мача. В 77-ата минута Стърлинг намери добре в наказателното поле Жезус, който опита параболичен удар, но топката излезе в аут.

Топката влезе в мрежата на Манчестър Сити в 79-ата минута, когато Дембеле беше точен, но голът трябваше да бъде преразгледан с ВАР, тъй като имаше съмнение за засада на играч на Лион, който не влияеше на играта. След прегледа голът беше зачетен.

В 86-ата минута от няколко метра Стърлинг останал очи в очи с почти празната врата вместо да вкара топката в мрежата я прати над вратата. В ответната атака Дембеле направи резултата 3:1 в полза на Лион.

Въпреки опитите на Кевин де Брюин да се разпише до края на мача и да върне Сити в срещата, това не се случи и Лион отива на полуфиналите, където ще играе с Байерн Мюнхен.

Манчестър Сити - Лион 1:3
голмайстор: 0:1 Корне (24), 1:1 Де Брюин (69), 1:3 Дембеле (79, 87)

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Манчестър Сити: 31. Едерсон, 2 Уокър, 8. Гюндоган, 9. Жезус, 7. Стърлинг, 14. Лапорт, 16. Родри (84-Давид Силва), 17. Де Брюин, 25. Фернандиньо (56-Марез), 27. Жоао Кансело, 50. Гарсия

Лион: 1. Лопес, 5. Денайер, 6. Марсело, 8. Ауар, 11. Депай (75-Дембеле), 14. Дюбоа (75-Тете), 20. Марсал, 21. Екамби (87-Аделаид), 25. Какере, 27. Корне, 39. Бруно Гимараеш (70-Тиаго Мендеш)

съдия: Дани Маккели