Базел съумя да нанесе поразяващ удар в края на Манчестър Юнайтед, за да вземе победата в двубоя между двата тима в петия кръг на груповата фаза на Шампионска лига в група А. Победното попадение за 1:0 дойде в 90-ата минута, когато Ланс реализира. Това беше и първо поражение за "червените дяволи" в групата.

След този резултат Юнайтед ще трябва да изчака и последния си мач в групата, за да си гарантира място на 1/8-финалите, а той е с ЦСКА Москва. В момента Юнайтед е лидер с 12 точки, а Базел и ЦСКА Москва са на второ и трето място с 9 точки.

Юнайтед беше по-активният тим на терена, но така и не успя да отбележи попадение. В 12-ата минута удар на Лукаку беше спасен от вратаря на Базел Вацлик.

В следващата минута Фелаини отправи удар, който беше спрян от бранител на домакините, а Юнайтед спечели само корнер, след който нямаше опасност за Вацлик.

Малко по-късно отново Юнайтед пропусна отлична възможност за попадение. В края на полувремето Фелаини нацели гредата зад Вацлик, който имаше невероятен късмет в 43-ата минута на двубоя. В следващата минута Марсиал оснава очи в очи с Вацлик, но стражът на домакините се справи в този двубой.

В 45-ата минута удар на Маркос Рохо попадна отново в гредата и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Жозе след загубата

Домакините отвърнаха с отличен удар на Серей Дие в 51-ата минута, но отново гол нямаше. Ренато Щефен пропусна от изгодна възможност да се разпише във вратата на Юнайтед. И домакините нацелиха гредата в 67-ата минута чрез Ланг, но топката беше решила, че няма да влиза в мрежата.

Ибра с нов рекорд

В 77-ата минута Серей Дие остана очи в очи със Серхио Ромеро, но не успя да го преодолее, за да изведе Базел напред в резултата. Все пак швейцарския тим съумя да стигне до попадение в 90-ата минута, когато Ренато Щефен намери добре в малкото наказателно поле Ланг и той промуши топката във вратата на Юнайтед.

Така в последния кръг от тази група ЦСКА Москва гостува на Манчестър Юнайтед, а Базел е гост на Бенфика.