Барселона винаги отпада във фазата на елиминациите в Шампионска лига, когато Лионел Меси не успява да се разпише. Това показва статистиката. Кошмарът, който каталунците преживяха на „Олимпико“ и загубиха с 0:3 от Рома затвърждава впечатлението. Барселона за трета поредна година отпадна на четвъртфиналната фаза на турнира.

Лионел Меси завърши сезона в Шампионска лига като най-добрия реализатор за каталунците с 6 отбелязани попадения. Любопитна подробност е, че противниковите отбори са си отбелязали пет автогола в мачовете срещу „блаугранас“, а няма друг играч в състава на Ернесто Валверде, който да е вкарал пет гола.

Резултатите през последните сезони на Барселона в Шампионска лига при гостувания не са никак оптимистични за отбора. Меси е вкарал 4 от общо 5 гола. Петият е автоголът на Коатес в мача срещу Спортинг в Лисабон.

Луис Суарес също се намира в изключително голова немощ. Уругваецът записа една година без да отбележи гол преди да се разпише при победата на Барселона с 4:1 срещу Рома в първия четвъртфинален двубой от турнира на „Камп Ноу“.

Когато Лионел Меси не успява да се разпише за Барселона във фазата на елиминациите, отборът отпада: 2007 година срещу Ливърпул, 2008 година срещу Манчестър Юнайтед, 2010 срещу Интер, 2012 срещу Челси, 2013 срещу Байерн, 2014 срещу Атлетико Мадрид, 2016 срещу Атлетико Мадрид, 2017 срещу Ювентус, 2018 срещу Рома.

Затрупаха "грешния" Меси с камъни, а Барса вече бе загинал

Лионел Меси дебютира за Барселона в Шампионска лига през сезон 2004/05. Каталунците спечелиха шампионската титла през 2005/06, 2008/09, 2010/11 и 2014/15.