За първи път в ерата на Луис Енрике Барселона допуска две поредни загуби при гостуванията си в Шампионска лига. Каталунците паднаха с 0:3 при визитата си в Торино на Ювентус в първия четвъртфинал от турнира. Преди това „блаугранас“ загуби с 0:4 при гостуването си на Пари Сен Жермен на „Парк де Пренс“ в първия осминафинален двубой от надпреварата.

В последните си четири важни визити в Шампионската лига Барселона допуска много големи поражения.

В груповата фаза Барселона падна с 1:3 при визитата си на Манчестър Сити.

През миналия сезон каталунците паднаха с 0:2 при гостуването си на Атлетико Мадрид в решаващия четвъртфинален мач реванш от Шампионската лига, след като в първата среща Барселона спечели с 2:1 на „Камп Ноу“.

Освен това Барселона се върна към миналия сезон, когато в два поредни мача не успя да вкара гол. Каталунците загубиха реванша от Атлетико и Ел Класико от Реал Мадрид с 0:1. „Блаугранас“ сега падна от Малага с 0:2 и от Ювентус с 0:3.