Барселона за втора поредна година отпадна на четвъртфиналната фаза на Шампионската лига. Каталунците не успяха да превземат крепостта, която бе изградена от Джанлуиджи Буфон и защитниците пред него.

От 2007 година във всеки един от случаите, в който Барселона отпада от Шампионска лига Лионел Меси не успява да вкара гол в съперниковите врати.

Ето какво показват резултатите за отпаданията на Барселона:

Сезон 2006/07(четвъртфинал на Шампионска лига) – Барселона – Ливърпул 1:2 (голът за каталунците е дело на Деко), Ливърпул – Барселона 0:1 (голът е дело на Ейдур Гудьонсен);

2007/08(полуфинал) – Барселона – Манчестър Юнайтед 0:0, Манчестър Юнайтед – Барселона 1:0;

2009/10(полуфинал) – Интер – Барселона 3:1 (голът е дело на Педро); Барселона – Интер 1:0 (голът е дело на Пике);

2011/12 (полуфинал) – Челси – Барселона 1:0, Барселона – Челси 2:2 (головете са дело на Бускетс и Иниеста);

2012/13 (полуфинал) – Байерн – Барселона 4:0 (Меси не играе, защото е контузен), Барселона – Байерн 0:3 (Меси не играе);

2013/14 (четвъртфинал) – Барселона – Атлетико Мадрид 1:1 (голът е дело на Неймар), Атлетико Мадрид – Барселона 1:0;

Меси се стреми към своя гол номер 500 за Барселона в Ел Класико

2015/16 (четвъртфинал) – Барселона – Атлетико Мадрид 2:1 (двата гола са дело на Луис Суарес), Атлетико Мадрид – Барселона 2:0;

2016/17 (четвъртфинал) – Ювентус – Барселона 3:0, Барселона – Ювентус 0:0