Барселона отпадна от Шампионската лига, а Ювентус се класира за полуфиналите на турнира, след като четвъртфиналният мач реванш на „Камп Ноу“ завърши 0:0. „Бианконерите“ спечелиха с класическото 3:0 първата среща и така продължават напред.

Футболистите на Барселона направиха изключително много пропуски пред вратата на Джанлуиджи Буфон и така и не успяха да го преодолеят в нито един от двата мача.

Барселона доминираше тотално над своя съперник през първото полувреме, но така и не успя да порази целта, а Джанлуиджи Буфон се отличи с няколко ключови спасявания.

Едно от малкото положения пред вратата на Барселона през първата част бе в 13-та минута, когато след грешка в отбраната на каталунците топката попадна в краката на Гонсало Игуаин, който стреля, но над напречната греда на вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Барселона организира бърза атака в 15-та минута. Неймар подаде към Иван Ракитич, който бе изведен на добра позиция, но ударът му бе изключително неточен в аут. Две минути по-късно Лионел Меси пусна перфектен извеждащ пас към Жорди Алба, който обаче не успя да нанесе добър удар и топката излезе в аут. Футболистите на Барселона комбинира много добре помежду си в 19-та минута, когато Жорди Алба намери Луис Суарес, който веднага продължи към Лионел Меси, който от чиста позиция стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Джанлуиджи Буфон. Жорди Алба подаде към Неймар в 21-та минута, когато бразилецът стреля от въздуха, но неточно в аут. В 22-та минута Андрес Иниеста се опита да комбинира с Лионел Меси, но Алекс Сандро изби топката с глава. Тя попадна в Серхи Роберто, който стреля от въздуха, но в аут. Андрес Иниеста отправи удар в 27-та минута, но топката премина над гредата в аут.

Лионел Меси реши да тества Буфон с далечен удар в 31-та минута. Топката рикошира в играч на Ювентус и затрудни вратаря, който успя да спаси, а след това при добавката ударът на аржентинеца не бе точен.

Пред Гонсало Игуаин се откри добра възможност в 38-та минута, но нападателят не намери целта.

Неймар и Луис Суарес комбинираха в 43-та минута, след което уругваецът стреля от въздуха, но в аут.

Неймар получи жълт картон в 44-та минута и ще пропусне следващия мач на Барселона от европейските клубни турнири.

През второто полувреме Барселона заигра ва банк, което доведе до опасности и пред вратата на Тер Стеген. Каталунците така и не успяха да материализират своето надмощие.

Неймар направи направи впечатляващ пробив в 47-та минута, когато навърза петима футболисти на Ювентус и навлезе в наказателното поле на „бианконерите“, но в крайна сметка топката излезе в аут.

Ювентус пропиля отлична възможност да поведе в резултата в 50-та минута, когато след много груба грешка на Жорди Алба топката се озова в Хуан Куадрадо, който стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Тер Стеген.

Неймар направи отличен пробив в 50-та минута. Той преодоля Даниел Алвеш, след което можеше да подаде към непокрития Луис Суарес, но реши сам да стреля и изпрати топката в аут.

Неймар и Лионел Меси направиха двойно подаване в 52-та минута, когато аржентинецът стреля, но над напречната греда в аут.

Ювентус пропиля нова отлична възможност на контраатака в 53-та минута, когато Хуан Куадрадо стреля, но Тер Стеген спаси.

Иван Ракитич комбинира с Лионел Меси в 56-та минута. Аржентинецът стреля от дъгата на наказателното поле на Ювентус, топката рикошира в крака на Киелини и премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Буфон.

Лионел Меси отправи нов удар в 58-та минута, но над напречната греда в аут.

Серхио Бускетс направи много груба грешка в 63-та минута, когато топката му бе отнета от Миралем Пянич, който стреля, топката рикошира в крака на Жерар Пике и придоби много опасна треактория, но Тер Стеген се намеси и я изби в корнер.

Сами Кедира подсече Луис Суарес в 64-та минута и получи жълт картон, което ще го извади от първия полуфинален мач на „бианконерите“.

След центриране от корнер в наказателното поле на Ювентус в 66-та минута, Буфон сбърка много грубо и увисна, след което Луис Суарес подаде към Лионел Меси, който бе длъжен да вкара в почти празната врата, но изпрати топката над напречната греда.

Серхи Роберто получи пространство в наказателното поле на Ювентус в 69-та и отправи хубав диагонален удар, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Буфон.

Пауло Дибала много хубаво запази топката в 71-та минута, след което финтира футболист на Барселона, но ударът му не бе точен.

Неймар центрира в наказателното поле на Ювентус в 73-та минута, след което Киелини бе на път да си отбележи автогол, но имаше късмет избитата с глава от него топката да премине на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Буфон.

Неймар центрира остро в наказателното поле на Ювентус в 80-та минута, Масчерано не успя да засече топката, а Буфон не бе убедителен, но успя да избие.

Ювентус организира отлична контраатака в 80-та минута, но Кедира пропусна да вкара, а ударът му бе отразен от Тер Стеген. Пет минути по-късно Марио Лемина стреля, а топката рикошира в играч на Барселона и премина встрани от левия стълб на вратата на Тер Стеген.

До края на мача липсваха по-сериозни опасности пред двамата вратари.

Барселона не успя да вкара гол за първи път у дома от 21 мача от Шампионска лига.

Ювентус се класира за полуфиналите на Шампионската лига, докато Барселона за втора поредна година отпадна на четвъртфиналната фаза на турнира.

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген – 20. Серхи Роберто, 3. Жерар Пике, 23. Самюел Умтити, 18. Жорди Алба – 4. Иван Ракитич, 5. Серхио Бускетс, 8. Андрес Иниеста (к) – 10. Лионел Меси, 9. Луис Суарес, 11. Неймар

Ювентус: 1. Джанлуиджи Буфон – 23. Дани Алвеш, 19. Леонардо Бонучи, 3. Джорджо Киелини, 12. Алекс Сандро – 7. Хуан Куадрадо, 6. Сами Кедира, 5. Миралем Пянич 17. Марио Манджукич – 9. Гонсало Игуаин, 21. Пауло Дибала

Съдия: Бьорн Куйперс