Европейският шампион Байерн Мюнхен чупи всякакви рекорди с представянето си. Баварският колос играе феноменален футбол, който му носи изключителни позитиви. Мюнхенската машина за последно надделя над Ред Бул Залцбург с 6:2, след като губеше в резултата през първата част до края на първото полувреме.

Победата направи така, че Байерн записа нова страница в своята славна история. Тимът стана първият, който вкарва четири гола в последните 15 минути. Всъщност, те паднаха за 11 – Боатенг (79), Сане (83), Левандовски (88) и Люка Ернандес (90).

Байерн също записа и 14-а поредна победа в най-големия клубен турнир, което също е абсолютен рекорд. Отборът на Ханзи Флик пък нищи и други големи успехи. Това беше 15-ият мач, в който баварският клуб не допуска загуба като гост. По този начин мюнхенци изравниха английския Манчестър Юнайтед, който записва същата серия между 2007 и 2010 година.

Съставът на Флик има вкарани 12 гола в три мача от ШЛ досега, което не е случайност, след като Байерн е с 24 попадения в шест мача в местната Бундеслига.