Италианската легенда Джанлуиджи Буфон намери сили да се извини на английския рефер Майкъл Оливър. Звездата на Ювентус си позволи да обиди елитния съдия след драматичния четвъртфинален мач реванш от Шампионската лига срещу Реал Мадрид на Бернабеу.

„Бианконерите“ водеха с 3:0 до последните секунди, а този резултат пращаше мача в продължения, предвид резултата, който се бе получил в първата среща. В 90-ата минута обаче, Оливър отсъди спорна дузпа за нарушение на Мехди Бенатиа.

Буфон обяви раздяла с Юве

Решението на съдията бе бурно оспорвано от футболистите на Юве и най-вече Буфон, който впоследствие бе изгонен с червен картон. След края на срещата, която „баинконерите“ спечелиха с 3:1, но отпаднаха от турнира, Буфон заяви, че реферът има „кош за боклук, а не сърце“.

„Очевидно е, че преминах границите и съжалявам за това. В крайна сметка обаче, това бе една много специална ситуация. Нямаше какво да направя друго, освен да кажа тези неща и съжалявам, че обидих рефера“, коментира Джанлуиджи Буфон на днешната си пресконференция, на която обяви, че този уикенд ще изиграе последния си мач с фланелката на Ювентус.