Атлетико Мадрид трябва да преодолее загубата с 0:3 в първата среща, ако иска в сряда вечерта да бъде краен победител, но феновете на Висенте Калдерон не са виждали от доснта време подобен подвиг.

През февруари 2015-а година Атлетико постигна една от най-паметните си победи над същия този съперник Реал, след като го победи с 4:0 в мач от местното първенство.

Това всъщност беше и единствената победа над Реал Мадрид с три гола разлика или повече в последните четири деситилетия, но все пак дава надежди на фенове и играчи за успешен край на втората полуфинална среща в сряда.

Но друга традиция е по-притеснителна. Атлетико ще се опита да избегне четвърто поредно отпадане от Реал в Шампионскана лига. През 2014-а и 2016-а двата отбора се срещнаха на финала, а Реал Мадрид спечели и двете спиращи дъха битки.През 2015-а пък "дюшекчиите" паднаха на четвъртфиналите.