Отборът на Ювентус излетя от Шампонската лига след инфарктен двубой срещу Олимпик Лион. "Биаконерите" спечелиха с 2:1 в мач-реванш от 1/8-финалите на турнира, но при общ резултат от 2:2 и заради гола си на чужд терен, френският тим продължава в следващата фаза. В 12-ата Мемфис Депай откри резултата след точно изпълнена дузпа, а Кристиано Роналдо изравни в 43-ата минута също след точно изпълнение на наказателен удар. Отново португалецът донесе пълния обрат в 60-ата минута, който обаче се оказа недостатъчен. "Биаконерите" трябваше да наваксват един гол пасив, след като французите спечелиха първата среща с 1:0 през месец март.

Двубоят започна кошмарно за възпитаниците на Маурицо Сари, които губеха в резлутата още след 12 минути игра, но благодареине на изключителния Роналдо домакините успяха да се доближат максимално до целта. "Хлапетата" обаче стояха много стабиллно в защитата и ограничиха "биаконерите" до само две попадения, които се оказаха недостатъчни. Така за втора поредна година Ювентус не успява да достигне дори и до полуфиналите на турнира въпреки статута си на голям фаворит.

На 1/4-финалната фаза момчетата на Руди Гарсия напълно заслужено ще срещнат Манчестър Сити, който отстрани Реал Мадрид след победа с 2:1 в реванша и общ резултат от 4:2.

Срещата започна в динамично темпо.

Първият удар към една от двете врати дойде в осмата минута, когато Усем Ауар отправи силен изстел към долния ляв ъгъл на Войчех Шчесни, но стражът се справи и изби в ъглов удар.

Две минути след това Родриго Бентанур извърши нарушение в наказателното си поле срещу Ауар и реферът Феликс Цвайер отсъди дузпа за "хлапетата". Ситуацията бе разгледана със системата ВАР за нарушение срещу Игуаин преди атаката за гола, но такова нямаше и дузпата бе потвърдена. Зад топката застана Мемфис Депай и нидерландецът елегантно копна топката в стил "Паненка" за 0:1.

Този гол посъбуди домакините, които се втурнаха в предни позиции.

В 20-ата минута Федерико Бернанрдески успя да се измъкне по аутлинията и стигна почти до вратата, но в последния момент Марсело се хвърли на шпагат и изчисти в корнер.

Ювентус се нуждаеше от три безответни гола, за да продължи и атките към вратата на гостите продължиха.

Кристиано Роналдо засече с глава центриране от левия фланг, но прати топката над вратата в 25-ата мивута.

В 36-ата минута отново Роналдо имаше шанс да обстрелва вратата на Лион. Той изпълни силно пряк свободен удар, но право в стената. Секунди след това вратарят Антони Лопес се намеси и при удар с глава на Гонсало Игуаин.

Португалската суперзвезда отново получи шанс да стреля от пряк свободен удар пет минути преди края на първата част. Той стреля отлично, но Лопес направи феноменално спасяване и с една ръка блокира удара.

В 42-ата минута Миралем Пянич стреля от статично положение, топката се отклони от ръката на намиращия се в стената Депай и съдията отсъди дузпа за домакините. Кристиано Роналдо се нае с изпълнението и не сбърка, като прати Антони Лопес в обратния ъгъл - 1:1.

Втората част започна както и се очакваше - с натиск на Юве, но до някакви опасности не се стигаше.

В 56-ата минута Бруно Гимараеш опита силен удар от границата на наказателното поле, но топката профуча над напречната греда на Шчесни.

След точно час игра отнов геният на Роналдо спомогна на Юве, които направиха пълен обрат. Федерико Бернардески бе на десния фланг и попаде на португалеца, който си нагаласи топката на левия крак и с топовен изстрел извън наказателното поле наказа Лион за втори път - 2:1.

Веднага след попадението бше извършена по една смяна и за двата тима. За домакините се появи Аарън Рамзи, който замени Миралем Пянич, докато в тима на Лион Хоаким Андерсен смени Джейсйн Денеяер.

В 65-ата минута капитанът на "биаконерите" засече с глава центриране от ъглов удар, но покрай дясната греда на Лопес.

Две минути след това Руди Гарсия извърши нови две промени. Той пусна в игра Джеф Рейне-Аделайд и Муса Дембеле на местата на Карл Токо Екамби и Мемфис Депай.

В 69-ата минута Кристиано Роналдо качи топката на главата на Игуаин в наказателното поле, но аржентинецът стреля над вратата.

Веднага след това и Маурицио Сари направи двойна смяна. В игра се появиха Данило и Пауло Дибала. Те замениха Хуан Куадрадо и Федерико Бернардески.

В 76-ата минута Роналдо можеше да оформи хеттрика си, след като засече топката с глава след изпълнение на Пауло Дибала от корнер, но кълбото прелетя на сантиметри над напречната греда.

Малко след това гостите имаха претенции за нова дузпа. Шчесни увисна при центриране отдясно, а Рамзи изчисти в тъч, но останаха съмнения, че освен топката уелсецът е изритал и Дембеле. но след проверка със ситемата ВАР съдята даде сигнал, че няма основания да даде наказателен удар.

Десет минути преди края на срещата Муса Дембеле можеше да реши всичко в срещата, но негов мощен удар бе блокиран в последня момент от Бонучи.

В 84-ата минута появилият се само преди по-малко от петнайсетина минути Пауло Дибала се контузи и бе заменен принудително от Марко Оливиери.

В третата минута на добавеното време Юве получи шанс да изпълни опасен пряк свободен удар пред наказателното поле на Лион. Роналдо стреля, но топката рикошира в стената.

ЮВЕНТУС - ОЛИМПИК ЛИОН 2:1 (2:2 общ резултат от двете срещи; Лион се класира заради гола на чужд терен)

0:1 Мемфис Депай (д) 12'

1:1 Кристиано Роналдо (д) 43'

2:1 Кристиано Роналдо 60'

Стартови състави на двата отбора:

ЮВЕНТУС (4-3-3): 1. Войчех Шчесни - 16. Хуна Куадрадо, 4. Матайс Де Лихт, 19. Леонардо Бонучи (к), 12. Алекс Сандро - 30. Родриго Бентанкур, 5. Миралем Пянич, 25. Адриен Рабио - 13. Федерико Бернардески, 21. Гонсало Игуаин, 7. Кристиано Роналдо

Старши треньор: Маурицио Сари

ОЛИМПИК ЛИОН (3-5-2): 1. Антони Лопес - 20. Фернандо Маркал, 6. Марсело, 5. Джейсън Денаер - 27. Максуел Корне, 8. Усем Ауар, 39. Бруно Гимараеш, 25. Максенс Какере, 14. Лео Дубоа - 21. Карл Токо Екамби, 11. Мемфис Депай

Старши треньор: Руди Гарсия

Главен съдия: Феликс Цвайер, Германия