Барселона направи сериозна крачка към класиране за полуфиналите на Шампионска лига, след като спечели с 4:1 домакинството си на Рома на "Камп Ноу". Играчите на Рома си отбелязаха два автогола. По този начин "римските вълци" се превърнаха в едва четвъртия отбор в Шампионската лига, който си е вкарвал два автогола. От началото на настоящия сезон в турнира каталунците са се облагодетелствали от пет автогола. Даниеле Де Роси и Костас Манолас си отбелязаха автоголове на "Камп Ноу", а Жерар Пике и Луис Суарес добавиха по едно попадение за Барселона. Това е първият гол на уругвайския нападател в Шампионска лига от началото на кампанията. Почетното попадение за Рома отбеляза Един Джеко.

Луис Суарес се разписа в 7-та минута, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

Лионел Меси отправи удар от дистанция в 11-та минута, но Алисон Бекер внимаваше и спаси.

Седем минути по-късно Иван Ракитич отправи диагонален удар, а топката мина под плонжа на Алисон, но топката се спря в левия стълб на вратата на Рома. Отбитата топка попадна в Луис Суарес, който стреля, но в аут.

Луис Суарес тества Алисон в 28-та минута, но вратарят на Рома внимаваше и спаси.

Барселона поведе в резултата в 38-та минута. Андрес Иниеста подаде към Лионел Меси. Даниеле Де Роси се опита да изчисти топката, но вместо това я прати неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на Алисон Бекер.

Две минути по-късно Лионел Меси направи отличен пробив и навлезе в наказателното поле на Рома, където обаче бе спрян от Костас Манолас.

Рома започна много активно второто полувреме. В 46-та минута след центриране в наказателното поле на Барселона Диего Пероти стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Жорди Алба отправи изненадващ удар в 47-та минута, но Алисон Бекер внимаваше и спаси.

Барселона организира много добра атака в 53-та минута, когато Лионел Меси финтира Федерико Фасио, след което стреля, но Алисон спаси.

Три минути по-късно Костас Манолас си отбеляза автогол и Барселона поведе с 2:0. Иван Ракитич направи отличен пробив и навлезе в наказателното поле на Рома, след което центрира остро, а Костас Манолас в опита да изпревари Самюел Умтити и да изчисти топката си отбеляза автогол.

Барселона продължи да доминира и да пресира високо своя опонент. В 57-та минута Иван Ракитич подаде към Лионел Меси, който стреля, но Алисон спаси.

Барселона вкара трети гол в 59-та минута. Лионел Меси пусна отличен пас към Луис Суарес, който финтира един защитник на гостите и стреля, а Алисон плонжира и успя да спаси. След това топката попадна в Жерар Пике, който отблизо вкара в опразнената врата.

Играчите на Барселона организираха нова много добра атака в 69-та минута, когато Серхио Роберто комбинира с Лионел Меси, който стреля, но Алисон отново спаси.

Пред Кевин Строотман се откри добра възможност в наказателното поле на Барселона в 75-та минута. Холандският футболист стреля, но топката рикошира от крака на Жерар Пике и излезе в корнер.

Рома можеше да намали пасива си в 78-та минута. След грешка на Тер Стеген топката попадна в Дефрел, който отправи много опасен удар, но германският вратар на Барселона поправи грешката си и спаси.

Дефрел отправи много хубав диагонален удар от дистанция в 78-та минута, но Тер Стеген направи блестящо спасяване и успя да избие в корнер.

Рома успя да намали пасива си в 80-та минута, когато Диего Пероти подаде към Един Джеко, който бе изпуснат от Жорди Алба и босненският нападател вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Тер Стеген.

Барселона вкара четвърти гол в 87-та минута. Денис Суарес направи няколко много добри финта в наказателното поле на Рома, след което пусна остър пас. Федерико Фасио се опита да избие, но сервира топката на пътя на Луис Суарес, който вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Алисон. Това е първото попадение на уругваеца в Шампионска лига през настоящия сезон.

Реваншът на „Олимпико“ е във вторник (10 април).

Барселона: 1. Марк-Андре тер Стеген – 2. Нелсон Семедо, 3. Жерар Пике, 23. Самюел Умтити, 18. Жорди Алба – 20. Серхи Роберто, 20. Серхи Роберто, 4. Иван Ракитич, 5. Серхио Бускетс, 8. Андрес Иниеста – 10. Лионел Меси, 9. Андрес Иниеста

Рома: 1. Алисон Бекер – 25. Бруно Перес, 20. Федерико Фасио, 44. Костас Манолас, 11. Александър Коларов – 7. Лоренцо Пелегрини, 16. Даниеле Де Роси, 6. Кевин Строотман – 24. Алесандро Флоренци, 9. Един Джеко, 8. Диего Пероти