В среща от група Н на Шампионска лига Реал Мадрид победи кипърския Апоел с 3:0, а в другата среща от групата Тотнъм надигра Борусия Дортмунд с 3:1. Домакините завършиха срещата с човек по-малко след червен картон на Ян Вертонген в края на двубоя.

За кипърския Апоел българският бранител Живко Миланов не игра поради травма.

Реал Мадрид откри резултата в 12-ата минута на срещата, след като Роналдо от няколко метра матира вратаря на Апоел, след отличен пас на Гарет Бейл отляво. До почивката домакините така и не съумяха да се разпишат за втори път във вратата на кипърците.

В 51-ата минута отново португалският национал беше точен за Реал Мадрид, след като се разписа от дузпа отсъдена за игра с ръка на Роберто Лаго в наказателното поле.

Десет минути по-късно Серхио Рамос със задна ножица оформи крайния резултат.

До края на двубоя попадение на Роналдо в 85-ата минута беше отменено заради засада.

Така Реал Мадрид, който спечели 12-ата си купа в турнира през май, тръгна с победа и през новия сезон.

В другата среща Тотнъм откри резултата още в 4-ата минута след като Сон надбяга отбраната на Борусия след пас на Кейн и от малък ъгъл матира Бюрки за 1:0. Гостите се върнаха бързо в мача, след като Ярмоленко с отличен удар прати кълбото в далечния на вратаря ъгъл в 11-ата минута.

Буквално 4 минути по-късно Кейн спринтира по левия фланг, влезе в наказателното поле и матира Бюрки, за да изведе "шпорите" напред в резултата.

През втората част домакините решиха всичко в мача с трети гол и втори за Кейн. В 60-ата минута Ериксен намери Кейн и той се разписа. Малко преди това Обамеянг изкочи зад защитата на домакините и реализира, но съдиите отмениха попадението, заради засада, но такава нямаше.

До края на двубоя Кейн пропусна да реализира хеттрик, а в края на двубоя Вертонген беше изгонен за втори жълт картон.

Така Тотнъм стартира с успех, а Борусия без точков актив.