Барселона претърпя още едно тежко крушение в Шампионската лига, далеч от своя "Камп Ноу". Каталунците бяха разпилени от Ювентус в Торино и след 0:3 са с илюзорни шансове да преодолеят четвъртфиналите в турнира.

Е, трябва да се отбележи, че всички отписваха момчетата на Луис Енрике и след загубата в първия осминафинал от ПСЖ, която беше дори по-тежка - 0:4. А впоследствие се стигна до чудото с 6:1 и изхвърлянето на френския първенец.

Но такъв сценарий срещу бетонната отбрана на "старата госпожа" на реванша другата седмица изглежда малко вероятен. И изглежда сега чудото за Барса няма да се повтори, освен ако триото Меси-Суарес-Неймар отново не се развихри и вече придобие божествен статут.

Иначе Пауло Дибала с два гола преди почивката и Джорджо Киелини с един след нея изковаха успеха, благодарение на който "бианконерите" изглеждат с единия крак на полуфиналите. Каталунците пропиляха няколко чисти положения и само могат да съжаляват, че не стигнаха поне до един гол, който да им запази някакви шансове за реванша.

А този мач започна по най-мечтания възможен начин за домакините от Торино. Още в 7-та минута те водеха в резултата. Тогава Хуан Куадрадо проби през Жереми Матийо и намери Пауло Дибала в наказателното поле. Аржентинецът се обърна и прати веднага изстрел в далечния ъгъл на вратаря Марк-Андре Тер Стеген, който не реагира - 1:0.

Барса обичайно държеше топката, но рядко създаваше главоболия на съперниковата отбрана в тези моменти. Докато не се стигна до един изблик на гения на Лео Меси в 21-та минута. Тогава аржентинецът с един пас матира цялата защита на Юве и изведе Андрес Иниеста сам срещу Джиджи Буфон. Ударът на испанеца обаче беше отразен с една ръка от ветерана.

И в следващата минута "старата госпожа" нанесе съкрушителен удар. Тогава Марио Манджукич проби по фланга и намери Дибала на границата на наказателното поле. Ударът на аржентинеца беше светкавичен и в близкия ъгъл на Тер Стеген. Но вратарят не можа да реагира - гол в мрежата му за 2:0.

Малко след това гол на Меси беше отменен, но той не протестира, а и нямаше за какво да го прави. До почивката Луис Суарес направи един пропуск за Барса, а Гонсало Игуаин такъв за Юве и в крайна сметка повече попадения не паднаха в тези минути.

След подновяването на играта пред вратата на каталуцните се изви истинска буря. Макар че първият шанс след почивката беше за гостите. В 47-та минута Лео Меси от близка дистанция мина само на сантиметри встрани от вратата. И след това дойдоха минутите на домакините.

Между 52-та и 54-та минути Гонсало Игуаин на два пъти излизаше сам срещу Тер Стеген, но ударите му бяха избивани. Пауло Дибала също не успя да преодолее германеца. Но в 55-та минута това стори Джорджо Киелини.

Тогава Миралем Пянич центрира от корнер, защитникът надскочи неадекватния в този мач Хавиер Масчерано и с глава насочи топката в далечния ъгъл. Там с помощта на гредата тя се оплете в мрежата за 3:0. Барса беше в нокдаун!

Все пак до края на мача момчетата на Луис Енрике се впуснаха в търсене на едно попадение, което да опази шансовете им за реванша. Но все удряха на камък. В 66-та минута Луис Суарес се озова сам срещу Буфон и стреля далеч от обсега му, но буквално на 5 сантиметра от страничната греда.

В 69-та минута дойде и най-спорната ситуация в мача. Тогава Неймар стреля от границата на наказателното поле, хвърлилият се на земята Джорджо Киелини препречи пътя ѝ, а топката го удари в ръката. Реферът обаче прецени, че дузпа няма.

До края Барса се хвърли сляпо напред, но натискът беше хаотичен. Положения имаше, но Лео Меси и Луис Суарес ги пропускаха с лека ръка. В тези моменти каталунците нетрадиционно залагаха на центрирания, които нямаше как да им носят успех срещу стабилната защита на Юве.

В крайна сметка повече попадения не паднаха и "старата госпожа" записа важна и убедителна победа преди реванша след седмица. Барселона пак ще се надява на чудо, подобно на това отпреди месец, но съперникът сега изглежда далеч по-солиден, а възможността за нов футболен феномен - все по-малко вероятна. Но да не забравяме, че все пак това е Барса...

Ювентус: Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини, Миралем Пянич, Сами Кедира, Хуан Куадрадо, Гонсало Игуаин, Алекс Сандро, Марио Манджукич, Леонардо Бонучи, Пауло Дибала, Дани Алвес;

Резерви: Нето, Клаудио Маркизио, Андреа Бардзали, Марио Лемина, Квадво Асамоа, Щефан Лихтщайнер, Томас Ринкон;

Барселона: Марк-Андре Тер Стеген, Жерард Пике, Иван Ракитич, Андрес Иниеста, Луис Суарес, Лионел Меси, Неймар, Хавиер Масчерано, Серхи Роберто, Самюел Умтити, Жереми Матийо;

Резерви: Яспер Силесен, Денис Суарес, Пако Алкасер, Жорди Алба, Лука Дин, Андре Гомеш, Карлес Аленя.