Реал Мадрид е големият победител в титаничния сблъсък с Пари Сен Жермен. Действащият европейски клубен шампион елиминира един от фаворитите за трофея в Шампионската лига на осминафиналите. В реванша на „Парк де Пренс“ испанският гранд се наложиха с 2:1 и след успеха с 3:1 в първия мач, „кралете“ продължиха похода в любимия си турнир.

Попаденията за успеха на „белия балет“ във френската столица бяха дело на обичайния заподозрян Кристиано Роналд, и Каземиро. Единсон Кавани бе точен за парижани, които от 66-ата минута бяха с човек по-малко на терена. Марко Верати бе изгонен с втори жълт картон.

Зинедин Зидан остави на резервната скамейка Лука Модрич, Тони Кроос, Гарет Бейл и Иско, като през второто полувреме последните трима се появиха в игра. Две от изненадите в стартовия състав – Лукас Васкес и Марко Асенсио - напълно оправдаха гласуваното им доверие. Двамата оставиха отлични впечатления, имаха дейно участие при първото попадение за Реал, а също така удариха и по една греда.

Същевременно Унай Емери, който не можеше да използва контузения Неймар, все пак имаше на разположение Килиан Мбапе. Младият талант до последно бе под въпрос за мегасблъсъка, но в крайна сметка бе възстановен от оплакванията си и се включи в игра.

Двубоят в Града на любовта започна с минута мълчание в памет на без време напусналия този свят 31-годишен капитан на Фиорентина и италиански национал - Давиде Астори.

В 16-ата минута се състоя и първата по-любопитна и полемична ситуация. Кристиано Роналдо получи отляво от Луакс Васкес и нахлу в наказателното поле. Даниел Алвеш понечи да го блокира, а португалецът падна на терена и протестира за дузпа, но съдията Феликс Брих даде знак играта да продължи.

Само две минути по-късно Серхио Рамос нанесе обещаващ удар от движение. Топката летеше в центъра на вратата на Алфонс Ареола, но той внимаваше и плонжира. Така отбитата топка достигна до Рафаел Варан, чийто изстрел обаче премина над напречната греда.

Страхотен пропуск направиха гостите в 38-ата минута. Бензема получи отляво по атаката и след грешка в отбраната на ПСЖ. Французинът си поведе много прецизно и опита техничен удар, но Ареола съумя да избие в корнер. След неговото изпълнение Даниел Карвахал стреля, но не можа да намери целта.

ПСЖ отвърна в 41-ата минута. Анхел ди Мария проби отдясно и опита да пусне към Единсон Кавани. Кейлор Навас обаче реагира мигновено и улови.

Малко преди края на първата част Килиан Мбапе овладя чудесно подаване в наказателното поле и отправи опасен изстрел, който обаче бе отразен от Кейлор Навас.

След почивката Реал организира първата по-сериозна атака. След хубаво центриране на Марсело, Роналдо засече с глава, но топката излезе в аут. Натискът на Кралския клуб продължи и в 51-ата минута резултатът на „Парк де Пренс“ бе открит. Две от изненадите в състава на „белия балет“ изиграха ключова роля, а обичайният заподозрян завърши безупречно. Марко Асенсио проби отляво, продължи великолепно към Лукас Васкес, който центрира надясно към Кристиано Роналдо. Португалецът засече с глава точно в мрежата за 1:0. Това бе и 118 гол за Роналдо в Шампионската лига.

Задачата на ПСЖ стана още по-сложна в 66-ата минута, когато остана с човек по-малко. След единоборство между Марко Верати и Лукас Васкес, полузащитникът на домакините протестира остро пред Феликс Брих за нарушение, а съдията вдигна втори жълт картон на италианеца, който за първи път бе предупреден официално в 20-ата минута. Така халфът пое към съблекалнята преждевременно.

Бензема се отчете с мощна тупалка в 68-ата минута, но Ареола изби. Минута след това гредата спаси парижани. Марко Асенсио си поведе превъзходно, но изстрелът му нацели десния стълб.

Макар и с човек по-малко французите не се отказаха да търсят изравняване. А в 71-ата минута момчетата на Унай Емери зарадваха феновете си. При страхотно разбъркване в наказателното поле актуалният европейски клубен шампион, топката бе центрирана отдясно, а Единсон Кавани се оказа непокрит и с глава чукна, като успя да промуши топката в мрежата на Кейлор Навас – 1:1.

Момчетата на Зинедин Зидан продължиха да играят много хладнокръвно и в 75-ата минута нова чудесна възможност се разкри пред „белите“. Карим Бензема се открои със страхотен самостоятелен пробив, излезе на стрелкова позиция, но удърът му от много чиста позиция бе блокиран.

Пет минути по-късно мадридчани убиха интригата. При разбъркване в пеналта на парижани, Адриен Рабио изчисти много лошо. Топката падна точно на крака на Каземиро, който шутира, получи се рикошет в Маркиньос, така Ареола бе залъган, а кълбото влетя я мрежата му за 2:1.

Отново десният стълб спаси ПСЖ в 83-ата минута. Лукас Васкес получи фантастичен пас в наказателното поле, но отблизо насочи изстрела си в гредата. Секунди по-късно топката бе във владение на Кристиано Роналдо, но неговият изстрел мина малко встрани от рамката.