Реал Мадрид се класира за втора поредна година на финал на Шампионска лига, след като отстрани Атлетико Мадрид от полуфиналите с общ резултат 4:2. В реванша на "Висенте Калдерон", "дюшекчиите" успяха да се наложат с 2:1 над гостите, но това не бе достатъчно, за да продължат напред в турнира. Така възпитаниците на Зинедин Зидан ще се изправят срещу италианския гранд Ювентус на "Милениум Стейдиъм" в уелската столица Кардиф в битка за най-престижния клубен трофей. При победа над "бианконерите", Реал ще се превърне в първия тим, който е печелил две титли от Шампионската лига в две последователни години.

Точни за домакините в срещата бяха Саул Нигес в 12-ата и Антоан Гризман в 16-ата минута от дузпа, а Иско отбеляза почетното попадение за гостите в 42-ата минута.

Двата тима бяха много активни в началото на първата част. Още в 5-ата минута Коке, стигна до подаване в наказателното поле, освободи си пространство и стреля в долния десен ъгъл, но Кейлор Навас спаси.

В 7-ата пък Каземиро засече топката с глава от пряк свободен удар, но Ян Облак демонстрира отличен рефлекс и осуети опита му.

Атлетико обаче натисна съперника и в 12-ата минута Яник Караско получи страхотен шанс да открие резултата. Белгиецът бе изведен от Фернандо Торес и шутира от границата на наказателното поле, но ударът му бе блокиран от защитник на "белите". Домакините получиха корнер, Коке центрира на близката греда, където се намираше Саул Нигес, който се разписа с глава за 1:0.

Второто попадение за "дюшекчиите" дойде само 4 минути по-късно, когато Рафаел Варан фаулира нахлуващия в наказателното поле Фернандо Торес. Съдията не се поколеба и свири дузпа за домакините. Гризман стреля от бялата точка и се разписа в левия ъгъл на Навас.

В 20-ата минута Тони Кроос изпълни корнер за гостите, Рамос засече от пеналта, но ударът му премина над напречната греда. 15-ина минути по-късно Иско преодоля двама защитници и се оказа сам срещу вратаря. Испанецът отправи силен шут по тревата, но Облак се отличи със страхотно спасяване и отрази удара.

"Белите" се активизириха и в 42-ата минута Кроос се оказа на добра стрелкова позиция в малкото наказателно поле. Футболистът стреля от движение, опитвайки да се разпише в долния ляв ъгъл, но Облак отново спаси.

Секунди по-късно доминацията на мадридчани даде резултат. Иско върна Реал в мача с попадение в 42-ата минута. Бензема направи добър пробив успоредно на аутлинията и финтира трима футболисти на Атлетико. Французинът си отвори пространство и стреля, но Ян Облак успя да спаси. След това при добавката Иско отблизо не пропусна да се разпише в левия ъгъл.

Темпото в мача се запази и в началото на втората част. В 48-ата минута Роналдо отправи добър удар от фаул, но Облак отново спаси. Минути по-късно отново Иско можеше да изравни резултата. Футболистът на "белите" получи пас от Данило и стреля от около 20 метра, но ударът му премина встрани от дясната греда

В 57-ата минута Марсело нахлу отдясно и подаде на връхлитащия Кристиано Роналдо, който стреля, но топката премина на сантиметри от левия стълб.

Данило допусна груба грешка, след като остави Караско да нахлуе в наказателното поле. Белгиецът се оказа на отлична стрелкова позиция и шутира, Навас изби топката, която попадна в Гризман, който отново стреля, но вратарят на гостите отново спаси.

Гризман овладя пас в наказателното поле, отправи удар към близкия десен ъгъл, но Навас отново бе на отлична позиция, за да отрази удара му.

В следващите минути Карим Бензема пропусна две отлични възможности да сложи край на интригата в двубоя. В 74-ата Марсело центрира в наказателното поле, Бензема се стреля с глава, но вратарят на “белите” отново се отчете с отлично спасяване.

Минута по-късно французинът отново нахлу в пеналтерията, финтира петима от бранителите на “дюшекчиите”, но в крайна сметка Бензема пропусна момента да стреля и топката му бе отнета.

Атлетико обаче отново атакува. Корея центрира отдясно, Гамейро имаше възможност да реализира, но се размина с топката, а Рамос успя да изчисти.

Дори в добавенето време “дюшекчиите” продължиха да нападат. Гризман нахлу отдясно, стреля към далечния ъгъл, но отново Навас бе безупречен и изби топката.

Мадридчани се класираха на 15-ия си финал в Шампионската лига. Реал е най-титуляваният отбор в турнира с 11 титли, като има три загубени финала -  1962, 1964 и 1981 година. През XXI век "белият балет" е непобедим в заключителните мачове на турнира.

Атлетико (4-4-1-1): 13. Ян Облак – 24. Хосе Мария Хименес, 15. Стефан Савич, 2. Диего Годин, 3. Филипе Луис – 6. Коке, 14. Габи Ернандес /к/, 8. Саул Нигес, 10. Яник Ферейра-Караско – 7. Антоан Гризман – 9. Фернандо Торес

Треньор: Диего Симеоне

Реал (4-3-1-2): 1. Кейлор Навас – 23. Данило, 4. Серхио Рамос /к/, 5. Рафаел Варан, 12. Марсело – 8. Тони Кроос, 14. Каземиро, 19. Лука Модрич – 22. Иско – 9. Карим Бензема, 7. Кристиано Роналдо

Треньор: Зинедин Зидан

Стадион: „Висенте Калдерон“ (Мадрид, Испания)

Главен съдия: Джунейт Чакър (Турция)