Ювентус се класира за четвъртфиналите в Шампионската лига, отстранявайки Порто с общ резултат 3:0. Юве победи португалския си съперник с 1:0 в реванша в Торино и след 2:0 в първия двубой, убедително се класира за следващата фаза за 10-и път.

Победният гол в реванша бе дело на Пауло Дибала в 42-ата минута от дузпа, а Порто игра с човек по-малко през цялото второ полувреме.

Ювентус до голяма степен реши крайния изход от двубой още през първото полувреме. Домакините не само не допуснаха съперникът да отбележи първи, но и увеличиха аванса си от първата среща. Това стана в 42-ата минута на мача, когато Пауло Дибала бе точен от дузпа. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Макси Перейра, който спря с ръка топката при голова опасност за Ювентус и получи червен картон.

Пауло Дибала можеше да се разпише във вратата на гостите още в 3-ата минута след като се измъкна от защитата на Порто, но не успя да отправи точен удар.

Португалският тим опита на няколко пъти да сътвори по-опасни ситуации пред вратата на торинци, като една от тях бе в 10-ата минута, когато Соареш пробва късмета си отдалеч, но не затрудни Джанлуиджи Буфон.

Икер Касияс пък трябваше да спасява вратата си в 23-ата минута след удар с глава на Марио Манджукич. Пак хърватинът внесе смут сред бранителите на Порто в 38-ата минута, но прати топката край лявата греда.

Алекс Сандро на свой ред пропусна изгоден шанс за домакините в 40-ата минута, но не успя да преодолее Касияс при удара си с глава.

Касияс написа история срещу Юве

Скоро след подновяването на играта за второто полувреме Порто можеше да намали, но Франсиско Соареш прати топката край дясната греда на Ювентус.

Домакините напълно контролираха срещата до края, като в 66-ата Гонсало Игуаин не успя да удвои преднината на Юве на 2:0, отправяйки негочен удар.

В 82-ата Порто все пак можеше да реализира, но Диого Хота пропиля открилата се възможност за гол. Андре също опита да застраши вратата на Джиджи Буфон, но изстрелът му не бе проблем за опитния страж.

Жребият за четвъртфиналите в най-престижния европейски клубен турнир по футбол ще се тегли на 17-и март.