Байерн Мюнхен ще играе за седма поредна година на четвъртфинал в Шампионската лига.

Байерн победи Бешикташ за втори път, сега при гостуването си в Истанбул, с 3:1.

Така с общ резултат 8:1, немският гранд отива напред в елиминациите.

С успеха 72-годишният наставник на тима Юп Хайнкес стана първият треньор с 11 поредни победи в Шампионската лига.

Баварците не са губили на този етап от турнира от сезон 2010/2011, записвайки серия от 11 победи и 3 ремита.

43 000 на "Водафон Арина" изгледаха сблъсъка, като на трибуните бяха и националните селекционери на Турция и Германия Мирча Луческу и Йоаким Льов.

Мачът стартира вихрено, с положения и пред двете врати. Въпреки аванса си от първата среща, Байерн не спираше да играе в нападение максимално остро и в 18-та минута излезе напред. Томас Мюлер центрира отдясно, а Тиаго Алкантара бе сам в наказателното поле, за да засече на скорост в мрежата.

Попадението се оказа и под №100 за Байерн този сезон във всички турнири.

И докато веднага след гола Джером Боатенг започна да накуцва, принудително заменен бе друг - Тиаго Алкантара в 35-та минута.

Рикардо Куарешма и Вагнер Лав очаквано правеха всичко по силите си, за да затруднят защитата на Байерн, но така и не стигаха до стопроцентови ситуации.

Още в първата минута след почивката Байерн вече водеше с 2:0 насред Истанбул, след автогол на Гьокхан Гьонюл, засякъл право в собствената си врата едно центриране на Рафиня.

Куриозен момент се получи в 50-та минута, когато за кратко футбол не се игра, след като котка скочи на терена.

Доста куриозен се оказа и голът, който Бешикташ реализира в 58-та минута. Защитата на Байерн подцени ситуацията при центриране на Гьонюл отдясно, Вангер Лав бе повален от Артуро Видал в пеналта, но успя да продължи някак топката при това под плонжа на Свен Улрих, и тя бавно се претъркули в мрежата.

След 60-та минута и смените в състава на домакините Бешикташ заигра атакуващо, но това така и не даде резултат за изравнително попадение.

В 84-та минута турският шампион получи трети гол, който вече обезвери домакините. Алаба центрира остро отляво, топката се отби в защитник и стигна до Сандро Вагнер, който на празна врата само добави в мрежата за 3:1.

Финалните минути се доиграваха, като аннглийският арбитър Майкъл Оливър свири край веднага след изтичането на 90-те минути.