Футболното чудовище Кристиано Роналдо буквално разби зъбите на клетата „Стара госпожа“ от Торино и Реал съсипа Ювентус с 3:0 насред Торино. Първият четвъртфинален мач от Шампионската лига бе много интересен и открит, но нямаше кой да спре футболист номер 1 на планетата за миналата година, който вкара два от трите гола.

Вторият бе шедьовър – невероятна задна ножица. Третият вкара Марсело, а публиката на Ювентус възнагради с бурни аплодисменти Роналдо и компания. А местният любимец Ди Бала бе изгонен...

Реал Мадрид започна ударно мача. Още в 3-ата минута Иско центрира по земя и Кристиано Роналдо, кой друг, ако не той, засече топката във вратата на Юве за 0:1. Това бе 13-ото попадение на Роналдо в тазгодишното издание на Шампионската лига.

„Старата госпожа“ веднага опита да репликира чрез Ди Бала, но Серхио Рамос направи великолепен шпагат и парира удара му.

Скоро след това и Рафаел Варан имаше шанс за гол - след корнер, но ударът му с глава изпрати топката над вратата на домакините.

В 21-ата минута Гонсало Игуаин от упор бе съвсем близо до изравняването, но Кейлор Навас прояви изумителен рефлекс и спаси.

Тони Кроос пробва специалитета си – бомбен удар от средна дистанция, но топката се отби от напречната греда на вратата на Буфон в 35-ата минута. В следваща атака обаче Юве бе съвсем близо до гола, но Бардзали бе париран от Варан, който предотврати попадението.

В 44-ата минута след отклонена отблизо с глава топка от Киелини тя срещна ръката на Каземиро от Реал, съдията прецени, че ситуацията не заслужава дузпа. Веднага след това и Ди Бала падна в пеналта на Реал и веднага беше предупреден за симулация с жълт картон.

Така приключи първото полувреме - 1:0 за Реал.

В 48-ата минута Кристиано Роналдо бе съвсем близо до втория си гол в мача, но ударът му изпрати топката на сантиметри от вратата.

Серхио Рамос получи жълт картон, който ще го извади от реванша на "Бернабеу", също както и Бентанкур от Ювентус.

В 54-ата минута като по чудо след фаул топката не навести мрежата на Реал, а излезе в корнер.

В 64-ата минута първо Роналдо не успя в първия си опит да вкара нов гол, после Лукас Васкес стреля, а Буфон изби великолепно, последва центриране и ...чудовищна задна ножица на Кристиано Роналдо за 0:2.

Веднага след това звездата на Ювентус Пауло ди Бала получи втори жълт картон за нарушение и бе изгонен, а италианците останаха с 10 души и два гола пасив.

Много скоро  Марсело успя да добута топката в мрежата и постави Ювентус окончателно на колене - 0:3 в 72-ата минута.

В 83-ата минута тотално съсипаната морално "Стара госпожа" сгреши почти фатално чрез Бардзали, но този път Роналдо не показа концентрация и пропусна нов чист гол.

В 88-ата минута резервата Матео Ковачич тресна за втори път напречната греда на италианската врата.

В 90-ата минута сам срещу опразнената врата Роналдо отново пропусна да запише хеттрик.

После и Кейлор направи спасяване срещу Игуаин. Сетне и Куадрадо пропусна да вкара почетно и Ювентус падна тежко с 0:3 от Реал Мадрид, който на практика се класира за полуфинала в Шампионската лига.

Двата отбора играха на последния финал в Шампионската лига в Кардиф, в който „Белия балет“ надви убедително „Старата госпожа“ с 4:1.

ЮВЕНТУС - РЕАЛ 0:3

0:1 Кристиано Роналдо 3, 0:2 Кристиано Роналдо 64, 0:3 Марсело 72

Стартовите състави:

ЮВЕНТУС: Буфон, Де Шилио, Бардзали, Киелини, Асамоа, Кедира, Бентанкур, Дъглас Коста, Ди Бала, Алекс Сандро, Игуаин. Старши треньор – Масимилиано Алегри

РЕАЛ: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Каземиро, Иско, Кроос, Модрич, Бензема, Роналдо. Старши треньор – Зинедин Зидан