Байерн Мюнхен се класира за полуфиналите на Шампионската лига, след като елиминира Севиля. Баварците завършиха 0:0 срещу андалусийския отбор в мача реванш на „Алианц Арена“. Германският шампион спечели първата среща на „Санчес Писхуан“ с 2:1 и благодарение на този успех продължава напред.

Играчите на Байерн имаха надмощие през по-голямата част от мача, но Севиля имаше на вратата си страхотния Давид Сория. В същото време испанският отбор имаше своите шансове, но не успя да се възползва от тях.

Първата възможност в мача се откри в 3-та минута пред футболистите на Байерн Мюнхен. Хамес Родригес стреля от фаул, но над напречната греда на вратата на Давид Сория.

Вратарят на Севиля направи ново страхотно спасяване в 7-та минута. След центриране от корнер в наказателното поле на Севиля, Роберт Левандовски стреля с глава, но Серхио Рико се намеси и изби в корнер.

Севиля организира добра атака в 12-та минута. Пабло Сарабия стреля, но неточно в аут.

Футболистите на Севиля имаха претенции за дузпа в 14-та минута. Сарабия стреля, а ударът му бе спрян от ръката на Жером Боатенг, но съдията Уилиам Колъм прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Гостите създадоха още една опасност пред вратата на Свен Улрайх в 26-та минута. Хоакин Кореа пусна много добро подаване към Ескудеро, който стреля, но встрани от левия стълб.

Матс Хумелс отправи много хубав диагонален удар в 34-та минута, но топката премина над напречната греда в аут.

Франк Рибери демонстрира страхотните си технически умения. Той нанесе много хубав удар в 38-та минута, но Давид Сория спаси.

Байерн направи нов много сериозен пропуск в 40-та минута. Томас Мюлер центрира в наказателното поле на Севиля, където Франк Рибери бе оставен непокрит и можеше да вкара в опразнената врата, но в последния момент се намеси Хесус Навас и изчисти топката.

Футболистите на Севиля отново имаха претенции за дузпа в 47-та минута за нарушение на Кимих срещу Хоакин Кореа, но съдията отново остана безмълвен.

Рафиня центрира много добре в наказателното поле на Севиля в 49-та минута, където Роберт Левандовски стреля с глава, но неточно в аут.

Давид Сория направи ново страхотно спасяване в 53-та минута, когато отрази удара на Томас Мюлер.

Севиля пропусна чудесна възможност да поведе в мача в 59-та минута, когато Евер Банега центрира от фаул в наказателното поле на Байерн, където Хоакин Кореа стреля с глава, но топката срещна напречната греда на вратата на Улрайх.

Севиля завърши мача с човек по-малко, след като съдията Уилиам Колъм изгони с директен червен картон Хоакин Кореа за грубото си влизане в краката на Хави Мартинес. Футболистът на Севиля изпусна нервите си и влезе в сериозна саморазправа с играчи на Байерн.

Така Байерн се класира за полуфиналите на Шампионската лига. Жребият за турнира е в петък.

Байерн (4-1-4-1): Улрайх, Рафиня, Хумелс, Ботаенг, Кимих, Мартинес, Рибери, Родригес, Мюлер, Робен, Левандовски

Севиля (4-2-3-1): Сория, Навас, Меркадо, Льонгле, Бенега, Н‘Зонзи, Кореа, Васкес, Сарабия, Бен Йедер

Стадион: „Алианц Арена“