Атлетико Мадрид постигна минимална, но изключително важна преднина в четвъртфиналната си битка срещу Лестър в Шампионската лига. "Дюшекчиите" надделяха с 1:0 с гол от дузпа, която обаче породи доста спорове.

Тя беше в средата на първото полувреме, а нарушението беше срещу Антоан Гризман. Фаул безспорно имаше, но въпросът беше дали той беше вътре в наказателното поле. Реферът прецени, че е именно там, посочи бялата точка, а от там французинът беше безпощаден.

Впоследствие мадридчани спокойно устискаха аванса си, като нямаха особени затруднения в постигането на тази цел, защото съперникът им от Англия така и не отправи точен удар към вратата на Ян Облак.

Още от самото начало домакините тръгнаха смело напред и преследваха попадението, докато "лисиците" се задоволиха с това, да отбиват набезите им. Първият шанс за Атлетико дойде още в 5-та минута, когато Коке изстреля истински снаряд от над 20 метра, но нацели гредата.

Шансовете пред Каспер Шмайхел продължиха да следват един след друг, но и пропуските се редуваха по същия начин. Яник Ферейра-Караско и Антоан Гризман изпуснаха страхотни положения, а гол така и не падаше.

Така се стигна до 27-та минута, когато Гризман се измъкна на бърз пробив зад защитата и тръгна да нахлува в наказателното поле. Там беше посрещнат от Марк Олбрайтън, който го повали, но не се видя ясно дали е в наказателното поле, или извън него. Но реферът прецени да посочи бялата точка, а от нея французинът не прости на Шмайхел - 1:0.

След това попадение "дюшекчиите" тръгнаха в търсене на още попадения, за да направят реванша само протоколен. Но късметът им не проработи. В 37-та минута Коке беше близо до удвояването на преднината на тима си, но ударът му от далечна дистанция мина на сантиметри от дясната греда.

В крайна сметка повече попадение преди почивката не паднаха. След нея нещата продължиха да се развиват по същия начин. Домакините атакуваха, а Лестър се отбраняваше. В редките моменти, в които "лисиците" контраатакуваха, те бяха най-близо до попадението в 60-та минута.

Тогава Рияд Марез нахлу в наказателното поле, финтира защитник и тъкмо преди да стреля съперник му препречи пътя с бедро. Алжирецът падна, леко театрално, но всички от отбора му веднага вдигнаха ръце в търсене на дузпа. Такава обаче не последва.

Последваха шансове пред Анхел Кореа и Саул Нигес, но ударите им не намериха целта. Фернандо Торес имаше страхотна възможност да удвои в средата на втората част, но се подхлъзна и стреля в тъч, при положение, че беше почти сам срещу вратаря.

В крайна сметка натискът на Атлетико не доведе до второ попадение и някаква интрига, макар и минимална, остана и за реванша. Но ако Лестър играе толкова пасивно и на "Кинг Пауър Стейдиъм", със сигурност няма да има шансове да се справи с момчетата на Диего Симеоне. Ответният сблъсък е следващия вторник.

Ето и съставите на двата тима:

Атлетико Мадрид: Ян Облак, Филипе Луис, Диего Годин, Стефан Савич, Хуанфран, Яник Ферейра-Караско, Коке, Габи, Саул Нигес, Антоан Гризман, Фернандо Торес;

Резерви: Андре Морейра, Алесио Черчи, Николас Гайтан, Анхел Кореа, Хосе Хименес, Лукас Ернандес, Томас;

Лестър: Каспер Шмайхел, Дани Симпсън, Йоан Беналуан, Роберт Хут, Кристиан Фукс, Рияд Марез, Дани Дринкуотър, Уилфред Ндиди, Марк Олбрайтън, Джейми Варди, Шинджи Оказаки;

Резерви: Рон-Роберт Цилер, Леонардо Уйоа, Ислам Слимани, Анди Кинг, Демарай Грей, Бен Чилуел, Даниел Амарти.