Отборът на Атлетико Мадрид е първият полуфуналист в тазгодишното издание на Шампионската лига. Испанският тим успя да отстрани английския шампион Лестър, след победа в първия мач с 1:0 и равенство 1:1 в реванша в Англия.

Възпитаниците на мениджъра Крейг Шекспир не успяха да надскочат себе си, въпреки екзалтираната подкрепа от препълнените трибуни на „Кинг Пауър Стейдиъм“. Все пак домакините със сигурност си спечелиха още хиляди фенове по света, с отдадената и сърцата игра, показана срещу далеч по-опитния в турнирните битки тим на Атлетико.

Гостите от Испания поведоха в резултата през първото полувреме, предрешавайки до голяма степен крайния победител. Голът на „дюшекчиите“ реализира Саул в 26-ата минута, а надеждите на домакините върна Джейми Варди в 61-ата минута.

Така Лестър приключи първото си участие в Шампионската лига, достигайки до четвъртфиналите на най-силния клубен турнир в Европа.

Първо полувреме

Двубоят на стадион „Кинг Пауър“ започна при изключителна атмосфера, като феновете на домакините се бяха постарали да създадат страхотна хореография по трибуните. Окрилени от своите привърженици, „лисиците“ започнаха добре двубоя, като първите девет минути привидно владееха инициативата.

Тимът на Диего Симеоне обаче се защитаваше хладнокръвно и въпреки че в началните минути домакините притежаваха топката повече, футболистите на Лестър не успяваха да затруднят Ян Облак на вратата на гостите.

Атлетико напомни за себе си в 11-ата минута, когато Гризман и Караско размениха два бързи паса, с които преодоляха цялата отбрана на домакините, но Дани Симпсън се намеси решаващо, успявайки да изчисти в корнер.

Постепенно „дюшекчиите“ започнаха да налагат волята си и все по-често да гледат към вратата на Каспер Шмайхел.

В 22-ата минута Лестър успя да създаде първата си сериозна опасност пред Облак. Джейми Варди бе изведен отлично в наказателното поле, овладя и незабавно върна към връхлитащия Оказаки, който стреля с външен фалц, но прати коженото кълбо встрани от вратата.

Надеждите на домакините в мача бяха сериозно попарени само четири минути по-късно, когато гостите успяха да вкарат. Филипе Луис получи топката отляво и центрира отлично на далечната греда, където защитниците на Лестър бяха оставили абсолютно непокрит Саул Нигес. Испанският национал с лекота успя да насочи топката в десния ъгъл на вратата, оставяйки безпомощен стража на домакините.

„Лисиците“ обаче не се предадоха и в 34-ата минута имаха отличен шанс да се върнат в двубоя. След изпълнение на корнер, гостите не успяха да изчистят добре топката и тя попадна в Риад Марез, който стреля от воле, но ударът бе право в обсега на Облак, който улови без особени проблеми.

Минута преди почивката гостите от Испания имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от италианския рефер. Яник Карасо падна в наказателното поле след съприкосновение с Каспер Шмайхел, но Джанлука Роки прецени, че вратарят първи е играл с топката.

Второ полувреме

На почивката мениджърът на домакините извърши две промени в състава си, пускайки в игра Бен Чулуел и Леонардо Уйола. Този ход на Крег Шекспир даде отличен резултат, а тимът му започна да играе в добре познатия си стил от миналата година с дълги подавания и изсипани центрирания в противниковото наказателно поле.

Футболистите на Диего Симеоне видимо не бяха подготвени за подобни действия и отстъпиха инициативата в началните минути на втората част.

Все пак в 50-ата минута всичко в мача можеше да свърши, ако реферът Роки бе отсъдил дузпа в полза на гостите. Гризман направи отличен рейд и предостави топката на Караско, който бе задържан от Марк Олбрайтън, но италианският съдия отново посочи, че нарушение на правилата няма.

В ответната атака Бен Чилуел имаше отличен шанс, но мощният му шут с левия крак профуча над напречната греда.

В 61-ата минута все пак домакините успяха да зарадват феновете по трибуните, вкарвайки прекрасен гол във вратата на Ян Облак. След атака отдясно, топката бе центрирана в наказателното поле, където Варди не успя да играе с глава. Коженото кълбо все пак попадна в Бен Чуилуел, който стреля, но топката бе избита право на крака Джейми Варди, който без да се двоуми и за миг я прати в мрежата за 1:1.

Лестър продължи да тормози отбраната на Атлетико, която изпитваше сериозни трудности при центриранията пред Облак. Следващият шанс се откри пред Лео Уйоа, но този път късметът бе на страната на гостите. Последваха нови два шанса за домакините, като този път Варди и Ндиди нямаха шанс пред гола.

ЛЕСТЪР – АТЛЕТИКО М 0:1 (общ резултат 0:2)