Ливърпул и Реал Мадрид не излъчиха победител, завършвайки при резултат 0:0 в реванша от 1/4-финалите на Шампионската лига и с общ резултат 3:1 "лос бланкос" се класира на полуфиналите. "Мърсисайдци" се опитаха да заличат пасива си от първата среща, но на няколко пъти Тибо Куртоа се намеси решително и не позволи топката да влети в мрежата му. През първото полувреме гостите оцелиха греда след изстрел на Карим Бензема. За място ни финала възпитаниците на Зинедин Зидан ще спорят с друг английски тим - Челси.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Домакините очаквано стартираха много агресивно срещата и още началните секунди на двубоя показаха, че не са се предали. Това беше показано с твърдо, но чисто влизане на Джеймс Милнър в краката на Карим Бензема.

Още във 2-ата минута на двубоя "мърсисайдци" имаха отлична възможност да открият резултата. Садио Мане подаде към Мохамед Салах около точката за изпълнение на дузпа. Крилото веднага нанесе изстрел, но Тибо Куртоа спаси решително с крак. Веднага след тази ситуация, сенегалецът отново потърси египетския футболист с остро подаване по земя, но този път топката не успя да намери адресата си.

Седем минути по-късно гостите успяха да организират първата си атака към вратата на Алисон. Лука модрич стреля от дистанция, но топката срещна тялото на Озан Кабак и топката излезе в ъглов удар. След изпълнението на корнера възпитаниците на Зинедин Зидан опитаха нещо залучено, но Карим Бензема бе в положение на засада и главният съдия Бьорн Кайперс вдигна високо ръката си.

В 11-ата минута Мохамед Салах показа индивидуалната си класа, след което подаде към Джеймс Милнър на границата на наказателното поле, Опитният халф веднага стреля в горния ляв ъгъл, принуждавайки Тибо Куртоа да се намесва решително за втори път.

Постепенно Реал Мадрид успя да задържи контрола на топката в следващите минути. Винисиус опита бърза атака по левия фланг, но бе спрян добре от Натаниел Филипс.

В 18-ата минута Анди Робъртсън центрира остро от фаул в наказателното поле, където Озан Кабак стреля с глава, но над напречната греда.

Две минути по-късно Карим Бензема достигна до топката на тъчлинията. Французинът финтира Озан Кабак и опита изстрел, след което топката рикошира в крака на защитника и се озова в десния страничен стълб. Веднага след тази ситуация Алисон улови далечен изстрел на Винисиус.

В средата на първото полувреме двубоят не се развиваше на високи обороти, както бе в началото на мача. Гостите успяха да предотвратят началният натиск на домакините и изравниха играта. Кралският клуб стоеше добре подреден в собствената си половина и не допускаше опасности пред вратата на Тибо Куртоа, а в същото време се стремеше да организира скоростни контраатаки, използвайки бързината на Винисиус.

В 37-ата минута Трент Александър-Арнолд с прострелно центриране се опита да намери Садио Мане на далечната греда, но топката не успя да достигне до сенегалеца.

Четири минути по-късно Ливърпул организира отлична атака. Жоржиньо Вайналдум подаде към Садио Мане вляво, след което крилото центрира към Мохамед Салах, но последвалият изстрел на египетския футболист премина над вратата. Минута по-късно "мърсисайдци" имаха нова добра възможност, но и нидерландецът не успя да намери очертанията на вратата.

До края на първото полувреме действията на терена се развиваха изцяло в половината на Реал Мадрид, но Тибо Куртоа не бе принуден да се намесва.

"Мърсисайдци" стартираха вихрено втората част. В 46-ата минута Роберто Фирмино се озова на добра стрелкова позиция в наказателното поле, след което стреля в близкия ъгъл, но Тибо Куртоа отново се намеси решително и изби. Реал Мадрид отговори с добра атака по левия фланг. Винисиус подаде остро успоредно на голлинията, но защитата пред Алисон се справи и изби топката пред Карим Бензема.

В 57-ата минута Роберто Фирмино опита от дистанция да преодолее белгийския вратар, но изстрелът му бе много неточен и топката прелетя над вратата.

В 66-ата минута Федерико Валверде изведе отлично Винисиус зад гърба на защитата. Бразилецът напредна, но Алисон успя бързо да скъси дистанцията между двамата и спаси решително, след което стражът на домакините се хвърли в краката на Карим Бензема и предотврати опасността.

Три минути по-късно Роберто Фирмино овладя топката в наказателното поле и нанесе изстрел от въздуха, но ударът му попадна в тялото на Едер Милитао. Веднага след това Диого Жота преодоля Федерико Валверде, след което нанесе изстрел в близкия ъгъл, но отново Тибо Куртоа не трябваше да вади топката от мрежата си.

Ливърпул продължи да притиска съперника си, но в 81-ата минута Реал Мадрид бе близо до попадение. Едер Милитао центрира в наказателното поле, където Карим Бензема бе оставен непокрит, след което французинът стреля с глава, а топката мина на сантиметри над напречната греда.

Дълбоко в добавеното време Мохамед Салах получи в наказателното поле, но изстрелът му отново бе спасен от Тибо Куртоа. Това бе и последното по-сериозно положение пред една от двете врати.