Ливърпул поведе с 3:0 на "Рамон Санчес Писхуан", но профука аванса си през второто полувреме и завърши 3:3 при гостуването си на Севиля.

Така и двата тима взеха само по точка от дербито в група Е на Шампионската лига.

Ливърпул продължава да води в групата с 9 точки, Севиля има 8, но ремито запази и надеждите на издънилия се също тим на Спартак Москва, който има 6 точки.

В последните срещи от група Е, Севиля гостува на Марибор, а Ливърпул приема Спартак Москва.

Една секунда и Фирмино с два нови рекорда за Ливърпул

Тази вечер и двата отбора се хвърляха стремглаво в атака, без много да се замислят върху играта си в защита. Това доведе до много положения, но и до много грешки, довели до попаденията.

Още във втората минута Роберто Фирмино откри резултата, след корнер за Ливърпул, изпълнен от Коутиньо. Вайналдум свали с глава в пеналта и Фирмино технично от малък ъгъл, съвсем непокрит, реализира на далечната греда.

Ескудеро опита опасен удар към Кариус в 13-та минута, но топката се спря встрани от рамката.

Невероятен шанс се откри за Севиля в 19-та минута, Нолито стреля много опасно, но Кариус успя с върха на пръстите си да отклони и топката се отби в гредата и излезе.

Минута по-късно Уисам Бен Йедер успя да преодолее излезлия напред Кариус, но топката мина буквално на сантиметри от вратата на Ливърпул.

В 21-та минута Фирмино излезе очи в очи с Рико, но стражът на Севиля се намеси решително.

Секунди по-късно, в 22-та минута обаче Ливърпул наниза втория си гол, пак след корнер, Фирмино отклони с глава, и по идентичен начин Садио Мане се измъкна сам зад защитата, за да добави, също с глава, в мрежата.

Нещата придобиха кошмарни измерения за Севиля в 30-та минута, когато Ливърпул отбеляза трети гол. Рико изби с една ръка удар на Мане, но топката стигна до отново непокрития Фирмино в наказателното поле и той нямаше проблеми да се разпише от няколко метра.

В 40-та минута Рико спаси Севиля от още позор, след удар на Мохамед Салах.

Ударите към стража на домакините следваха един след друг, като в 42-та минута той спаси и шут на Мане.

В 51-та минута Севиля най-после върна едно попадение, когато Бен Йедер засече с глава центриране отдясно и прати топката под плонжа на Кариус.

Нещата станаха интересни в 60-та минута, когато Алберто Морено фаулира Бен Йедер в наказателното поле. Самият Бен Йедер се нагърби с изпълнението, а му се наложи да бие и два пъти. Дузпата бе повторена, след като съдията видя нещо нередно, но и двата пъти французинът се разписа.

Две минути по-късно Севиля удари и греда, но Нолито бе и в засада.

Юрген Клоп реагира с две бързи смени и на терена се появиха Емре Джан и Джеймс Милнър.

Едва в 70-та минута Ливърпул се поокопити и Мохамед Салах отправи коварен удар, който за малко да изненада Рико.

Повечето опасни удари бяха именно в полза на Ливърпул в следващите минути, като вместо да организира масиран натиск, тимът на Севиля не успяваше да сътвори нищо интересно.

Ливърпул пропусна да реши всичко в 88-та минута, когато Джеймс Милнър центрира успоредно на голлинията, топката премина съвсем близо до нея, но нямаше негов съотборник, който да я бутне във вратата. Мане претендираше и за дузпа в същата ситуация, но нямаше нарушение срещу него.

Невероятното се случи в добавеното време, във втората от четирите минути на продължението. След центриране от корнер, защитата на Ливърпул не се справи и топката стигна до Гуидо Пизаро, който сам в наказателното поле успя да отправи бърз удар и между куп тела да прокара топката до мрежата за 3:3.

Това бе и всичко в двубоя, като Ливърпул напусна Севиля с наведена глава, въпреки точката.