С гол в добавеното време Аякс спечели много ценни три точки, побеждавайки с 1:0 в Амстердам Бенфика  в мач от група Е на Шампионската лига.

Този успех ощастливи холандския гранд, тъй като го изпрати на първата позиция в групата със 7 точки, колкото има и Байерн.  Бенфика е трети с 3 пункта, а АЕК е последенбез спечелена точка.

Още във 2-ата минута вратарят на Аякс Андре Онана направи страхотно спасяване, отразявайки удар на Рафаел Силва.

Бенфика продължи с началния натиск и Алекс Грималдо бе близо до гола в 5-ата минута, но също не успя.

Първата ситуация пред домакините се разкри пред Каспер Долберг, но вратарят на Бенфика Влаходимос също бе на висота.

В 33-ата минута чудесна възможност възникна отново  пред Рафаел Силва, но ударът на играча на Бенфика не бе точен.

Аякс отвърна веднага след това с мощен шут на Дони ван де Беек, който Влаходимос отново отрази.

Двата отбора продължиха да си разменят удари, които и в двете посоки обаче останаха безплодни.

Хаким Зиех бе близо до гола за Аякс в 58-ата минута. Сетне Андре Онана на другата врата спаси удара на Харис Сеферович от Бенфика.

Така се стигна до добавеното време, в което Нусар Мазрауи шутира от границата на наказателното поле и с помощта на лек рикошет донесе победата с 1:0 за аяксите.