Севиля и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител в първия осминафинал за Шампионската лига. Двата състава направиха 0:0 пред препълнените трибуни на естадио „Рамон Санчес Писхуан“. Андалусийци бяха по-активният състав на терена почти през целия мач, но опитите им да отбележат не бяха увенчани с успех заради впечатляващите намеси на Давид де Хеа под рамката на тима от Театъра на мечтите. Същевременно възпитаниците на Винченцо Монтела играеха много предпазливо в отбрана и така се справиха с макар и по-редките атаки на манчестърци.

Мениджърът на Юнайтед Жозе Моуриньо остави на пейката Пол Погба, но той се появи в игра в 17-ата минута. Специалния бе принуден да прави смяна, след като Андер Ерера изпита болки и стана ясно, че не може да продължи.

Така след нулевото реми, всичко в тази елиминация ще се решава след няколко седмици на „Олд Трафорд“. Реваншът е на 13 март от 21.45 часа.

Първото полувреме премина при превъзходство на домакините. Андалусийците владееха повече топката и стигнаха до по-чистите положения. Същевременно стражът на Манчестър Юнайтед Давид де Хеа блесна с няколко маркови спасявания, които опазиха мрежата на „червените дяволи“ суха.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде в 4-ата минута. Луис Муриел излезе на стрелкова позиция, като насочи топката в долния десен ъгъл, но Давид де Хеа се хвърли и улови.

Главоболия имаше за мениджъра на Юнайтед Жозе Моуриньо в 17-ата минута. Андер Ерера, който до последно бе под въпрос за гостуването в Испания, изпита болки и стана ясно, че не може да продължи. Неговото място зае Пол Погба, който бе на скамейката.

В 28-ата минута севилци организираха много опасна котраатака, а възможност да стреля се разкри пред Хоакин Кореа. Последният насочи добре топката, но Де Хеа отново демонстрира бдителност и отрази.

Момчетата на Винченцо Монтела продължиха да атакуват по-дейно и в края на първата част пред вратата на гостите се състояха две доста любопитни ситуации. Стивън Н‘Зонзи отклони коварно с глава в 45-ата минута. Топката летеше към гредата, но Де Хеа отново извади.

Във втората минута на продължението на първата част, Хесус Навас центрира в наказателното поле отдясно по атаката. Крис Смолинг изпусна Муриел, който остана сам срещу Де Хеа и с глава засече. Испанският национал и в тази ситуация показа котешки рефлекс и отрази.

След подновяването на играта домакините продължиха да търсят попадение, а в 64-ата минута на Келеман Ленгле отигра центриране от фаул, като прати топката към долния десен ъгъл, но испанският национал под рамката на англичаните отказа сънародниците си и при това положение.

Пабло Сарабия проби по десния фланг в 71-ата минута и центрира остро. Муриел опита да засече, но закъсня и така топката напусна очертанията на терена. Три минути след това, самият Сарабия можеше да се разпише, но ударът му не бе достатъчно точен. При пробив отдясно на Муриел, нападателят рязко нахлу в пеналта и сервира топката на главата на крилото, което чакаше на далечната греда, но последният не съумя да отбележи.

Юнайтед отбеляза в 83-ата минута чрез Ромелу Лукаку. Попадението обаче не бе зачетено, тъй като белгиецът си помогна с ръка при овладяване на топката.

В 87-ата минута на Хесус Навас претендира за дузпа, но съдията даде знак играта да продължи.

Маркъс Рашфорд изпълни фаул в 89-ата минута от 32 метра фронтално на вратата. Младокът шутира силно, но покрай левия стълб на Серхио Рико в аут.

Ето и стартовите единадесеторки:

Севиля (4-2-3-1): Серхио Рико, Ескудеро, Ленгле, Меркадо, Навас, Бенега, Н‘Зонзи, Кореа, Васкес, Сарабия, Муриел

Манчестър Юнайтед (4-2-3-1): Давид де Хеа, Валенсия, Смолинг, Линдельоф, Йънг, МакТоминай, Матич, Ерера, Мата, Санчес, Лукаку