Наполи и Барселона завършиха 1:1 в първи 1/8-финал от Шампионската лига. Домакините поведоха с гол на Дрис Мертенс в 30-ата минута, Гризман изравни в 57-ата минута.

Гостите може да са доволни от равенството, но дадоха две жертви - Видал и Бускетс са аут от реванша заради картоните, които получиха в Неапол. Чилиецът Видал бе изгонен две минути преди края, а Бускетс също ще бъде наказан за натрупани жълти картони.

В началните минути футболистите на Барселона упражниха контрол над играта с множество къси подавания в центъра на терена и половината на домакините. Логично се стигна и до първия удар в мача към вратата на Оспина. Отправи го Меси в 9-ата минута от границите на наказателното поле, но топката мина над вратата.

Отборът на Наполи отговори с няколко остри атаки и при една от тях в 17-ата минута Кайехон бе изведен зад защитата, но ударът му бе блокиран. Две минути по-късно Иван Ракитич стреля към вратата на италианците, но защитник изби топката.

Изненадващо първи до гол стигнаха домакините. В 30-ата минута страхотен пас на Пьотр Жиелински намери пред наказателното поле Дрис Мертенс, който с хирургическа точност прати топката в горния десен ъгъл на Тер Стеген за 1:0.

Две минути преди почивката домакините пропуснаха да пратят каталунците в нокдаун. Включилият се в атака Костас Манолас отблизо стреля от въздуха, но топката мина покрай лявата греда на Тер Стеген.

И втората част започна лошо за Барса. Още в 50-ата минута Серхио Бускетс получи жълт картон, който ще го извади от реванша след две седмици. Халфът бе предупреден официално за грубо влизане в краката на голмайстора Мертенс, който получи контузия и бе заменен от Аркадиуш Милик.

Каталунците изравниха с първия си точен удар в 57-ата минута на мача. Бускетс майсторски намери Семедо отдясно зад защитата и той без забавяне прати успоредна топка към Гризман, за когото не бе трудно да опъне мрежата за 1:1.

Попадението във вратата на Оспина ядоса домакините и още в следващите минути се наложи Тер Стеген да показва защо е смятан за №1 в света в момента. Най-напред в 61-ата минута той направи блестящо спасяване на удар на Лоренцо Инсиние. Секунди по-късно Хосе Кайехон шутира в долния десен ъгъл, но стражът на Барса отново бе на висота.

Звездата Лео Меси вдигна трибуните на крака в 66-ата минута, но не заради някое фамозно отиграване. Той ядоса феновете със свирепо влизане във вратаря Давид Оспина и логично съдията Феликс Брих му показа жълт картон.

Самуел Умтити пропусна да вкара втори гол за Барса в 76-ата минута, след като изпревари вратаря Оспина при центриране от корнер, но ударът му с глава премина сантиметри над напречната греда.

Седем минути преди края жълт картон получи и другата голяма звезда на гостите Антоан Гризман за тактически фаул.

Нервите взеха връх в края и в 88-ата минута Барса остана с 10 души, след като бе изгонен Видал. Най-напред той вдигна във въздуха Марио Руи с безумен шпагат до тъчлинията, а след това двамата се сдърпаха. Реферът Феликс Брих показа жълт картон на чилиеца за нарушението, а секунди по-късно и втори жълт за разправията. Руи също бе предупреден официално.

НАПОЛИ - БАРСЕЛОНА 1:1

Голмайстор: 1:0 Дрис Мертенс 30, 1:1 Гризман 57

НАПОЛИ: 25. Оспина, 6. М. Руи, 19. Максимович, 44. Манолас, 22. Ди Лоренцо, 8. Фабиан Руис, 4. Д. Деме (80 - 5. Алан), 20. Жиелински, 7. Кайехон (74 - 21. Матео Политано), 14. Мертенс, 24. Инсиние-капитан
Треньор Дженаро Гатузо

БАРСЕЛОНА: 1. Тер Стеген, 2. Семедо, 23. Умтити, 3. Пике, 24. Фирпо, 21. Де Йонг, 5. Бускетс, 4. Ракитич (56 - 8. Артур), 22. Видал, 10. Меси-капитан, 17. Гризман (88 - 31.Фати)