Отборът на Атлетико Мадрид спечели надви състава на Локомотив Москва с 2:0 в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига. На домакинския си стадион „Уанда Метрополитано“ с голове се отчетоха Жоао Феликс и Фелипе. Победата на момчетата на Симеоне осигури участието им в осминафиналната фаза на Шампионската лига.

Двубоят можеше да започне по най-добрият начин за „дюшекчиите“. Още във втората минута Жоао Феликс беше препънат от вратаря на гостите, което принуди главния съдия да отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Кийрън Трипиър, който обаче беше разколебан от Антон Коченков под рамката на вратата на руския тим.

Петнадесет минути по-късно все пак домакините стигнаха до заслужен гол.  Момчетата на Диего Симеоне получиха втори шанс за изпълнение на дузпа, след като Ведран Чорлука игра с ръка в наказателното поле. Зад топката този път застана Жоао Феликс, който хладнокръвно прати топката в долния десен ъгъл.

В 27-та минута феновете по трибуните помислиха, че резултатът вече е 2:0.  След хубава комбинация между Анхел Корея и Алваро Мората испанският нападател разстреля Коченков, но впоследствие попадението беше отменено заради отсъдена засада.

Три минути по-късно Томас Партай се оказа на добра стрелкова позиция на границата на наказателното поле, но стражът на Локомотив Москва беше на място, за да спаси.

До края на полувремето Атлетико продължи да натиска, като Жоао Феликс се отчете с пропуск в 37-та минута.

В началото на втората част домакините решиха всичко. В 54-та минута след късо разигран ъглов удар, Коке центрира перфектно към първата греда, където централният бранител Фелипе не остави никакъв шанс на Коченков с чудесен гол от воле.

До края на мача момчетата на Симеоне намалиха темпото и просто искаха да контролират ритъма на мача. Така Атлетико зае втората позиция в крайното класирането на групата с актив от 10 точки, изпреварвайки третия Байер Леверкузен, който остана с 6 пункта.

Атлетико Мадрид - Локомотив Москва 2:0

/1:0 Жоао Феликс (д.) 16', 2:0 Фелипе 54'/

Ето и съставите на двата отбора:

Атлетико Мадрид: Ян Облак, Кийрън Трипиър, Фелипе, Марио Хермосо, Ренан Лоди, Анхел Корея, Саул Нигес, Томас Партай, Коке, Алваро Мората, Жоао Феликс

Локо Москва: Антон Коченков, Мачей Рибус, Ведран Чорлука, Бенедикт Хьоведес, Соломон Квирквелия, Брайън Идоу, Алексей Миранчук, Гжекош, Криховяк, Рифат Жемалединов, Мурийо Серкейра, Едер;