Преди 28 години, точно на днешния 19 април през 1989 година Карло Анчелоти оставя феновете на Милан без дъх с едно фантастично изпълнение, завършило с гол във вратата на Реал Мадрид.

Двата състава се срещат на полуфиналите на най-престижната европейска клубна надпревара, като „росонерите“ побеждават с 5:0 във втория мач и се класират напред след общ резултат 6:1.

Начало на головата фиеста на „Джузепе Меаца“ поставя Карло Анчелоти. Италианският талант открива резултата в 17-ата минута след фантастично изпълнение, останало и до днес в паметта на футболните фенове.

Анчелоти овладява добре топката пред наказателното поле и с удар от зоната пред дъгата на пеналта се разписва за 1:0.

В последствие попадения нанизват Франк Рийкард, Рууд Гулит, Марко ван Бастен и Роберто Донадони.

Години по-късно Анчелоти бе начело на Кралския клуб, като успя да изведе испанския гранд до така бленуваната Десета титла в Шампионската лига през 2014 година.

Милан

източник: Gulliver/Getty Images

Във вечерта на 18 април 2017 година Анчелоти се изправи срещу „белия балет“ като наставник на Байерн Мюнхен. Момчетата на Зинедин Зидан водеха след първата среща от четвъртфиналите на Шампионската лига на „Алианц Арена“ с 2:1, а Карло този път не успя да намери начин да противодейства на испанския гранд. Баварците загубиха и в реванша с 2:4, но мачът на „Сантиаго Бернабеу“ предизвика немалко полемики. Имаше съмнения, че две от попаденията на Кристиано Роналдо са били от засада.

Анчелоти скочи на съдиите: Бяха доста по-зле от нас

Без видео повторения и технологии винаги ще е така!