Барселона постигна категорична победа с 3:1 при домакинството на Олимпиакос на „Камп Ноу“ от група „D“ на Шампионската лига, въпреки че каталунците играха с човек по-малко повече от едно полувреме. „Блаугранас“ постигна трета поредна победа в група. В същото време, в другия мач от групата Ювентус постигна много трудна победа с 2:1 при домакинството си на Спортинг Лисабон.

Барселона имаше надмощие в мача от самото начало. В 5-та минута след центриране от корнер в наказателното поле на Олимпиакос Луис Суарес стреля, но в аут.

Барселона поведе в резултата в 18-та минута, когато Жерар Деулофеу центрира остро в наказателното поле на Олимпиакос, а Димитриос Николау си отбеляза авотогол в опита да изчисти топката преди тя да стигне до Луис Суарес.

Жерар Деулофеу отправи много изненадващ удар в 21-та минута, но Прото внимаваше и успя да избие в корнер.

Барселона пропусна много добра възможност да вкара втори гол в 25-та минута, когато Андрес Иниеста центрира в наказателното поле на Олимпиакос, където Паулиньо изпревари Прото и стреля с глава, а топката срещна гредата. Две минути по-късно Лионел Меси пропусна да се разпише от добра позиция в наказателното поле на Олимпиакос.

Барселона направи нов много сериозен пропуск в 33-та минута, когато Лионел Меси изведе Луис Суарес сам срещу Прото, но вратарят на Олимпиакос успя да спаси удара на уругвайския нападател и да избие топката в корнер.

Прото направи ново спасяване в 38-та минута, когато отрази удара на Лионел Меси.

Барселона остана с човек по-малко на терена в 42-та минута, когато Жерар Пике вкара гол с ръка, а съдията Колъм го изгони с втори жълт картон.

Джорджевич можеше да изравни резултата в 56-та минута, но ударът му не бе точен.

Барселона удвои своята преднина в 61-та минута, когато Лионел Меси вкара гол от фаул, като изпрати топката в десния ъгъл на неубедителния Прото.

Барселона отбеляза трети гол в 64-та минута, когато Лионел Меси подаде към Лука Дин, а той с премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Прото.

Прото направи две поредни много силни спасявания в 69-та минута, когато отрази ударите на Луис Суарес и Паулиньо.

Пред Лионел Меси се откри чудесна възможност в 84-та минута, но ударът му бе неточен. Две минути по-късно пред Меси се откри нова възможност, но ударът му отблизо бе блокиран от защитник на Олимпиакос.

Олимпиакос успя да вкара почетен гол в 89-та минута, когато след центриране от корнер на Фортунис, Димитриос Николау стреля с глава и вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Марк-Андре тер Стеген. Това е първото попадение, което каталунците допуснаха в Шампионската лига през този сезон.

Ювентус постигна трудна победа с 2:1 при домакинството си на Спортинг Лисабон в другия мач от група „D“.

Португалският отбор поведе в 12-та минута, когато Желсон Мартинш бе изведен сам срещу Джанлуиджи Буфон и стреля, но вратарят успя да спаси, след което топката рикошира в Алекс Сандро, който си отбеляза автогол.

Сами Кедира отправи много хубав далечен удар, но Руи Патрисио внимаваше и спаси.

Марио Манджукич направи много сериозен пропуск в 22-та минута, когато стреля с глава, но Патрисио отново се намеси и спаси.

Ювентус успя да изравни резултата в 29-та минута, когато Миралем Пянич от фаул, от границата на наказателното поле на Спортинг изпрати топката в горния десен ъгъл на вратата на Патрисио.

Ювентус можеше да направи пълен обрат в 44-та минута, когато пред Гонсало Игуаин се откри отлична възможност, но Патрисио отново се намеси решаващо и спаси.

Ювентус стигна до победата с гол в 84-та минута, когато Дъглас Коста центрира в наказателното поле на Спортинг, където Марио Манджукич засече топката с глава и я вкара във вратата на Патрисио.