Уест Хем спечели първа точка, откакто Дейвид Мойс пое тима. При домакинството си на Лестър в откриващия програмата на 13-ия кръг на Висшата лига двубой „чуковете“ направиха 1:1 . На „Лондон Стейдиъм“ Марк Олбрайтън откри резултата още в началото, а Шейку Куяте възстанови паритета в края на първата част.

По този начин лондончани прекъснаха серията от две поредни поражения, а „лисиците“ взеха точка след загубата от Манчестър Сити.

В класирането Уест Хем е в некомфортната зона на изпадащите - е 18-и с 10 точки, а Лестър е 11-и с 14.

Срещата започна динамично, а след едва осем минути игра „лисиците“ поведоха в резултата. Джейми Варди прокара много хитро топката и проби отляво, стигна до границата на пеналта и центрира по земя успоредно на голлинията пред вратарското поле. Там Марк Олбрайтън засече в мрежата на „чуковете“ за 1:0.

Уест Хем се отърси от ранното попадение в 28-ата минута, когато Анджело Огбона стигна до едно добро центриране, но Каспер Шмайхел се намеси своевременно и предотврати опасността.

Златна възможност се разкри пред Джейми Варди в 42-ата минута, когато отигра едно центриране, но неточно, за жалост на феновете на гостите.

В последната минута на редовното време на първата част, „чуковете“ удариха болезнено по Лестър и изравниха. Попадението дойде след статично положение. Топката бе центрирана от корнер отдясно на вратата от Мануел Лансини, а Шейку Куяте, надскочи всички за 1:1.

В 80-ата минута домакините претендираха за дузпа. Андре Аю се оказа в центъра на добра атака, а Хари Магуайър понечи да го блокира и се получи съприкосновение помежду им в пеналта. Реферът обаче прецени, че няма основания да посочи бялата точка и даде знак играта да продължи.

В продължението на мача Аю можеше да донесе пълен обрат, но изстрелът му прелетя край вратата.