Мидълзбро – Астън Вила 0:1 /първо полувреме/, полуфинален плейоф, Чемпиъншип, „Ривърсайд“.

Астън Вила поведе в резултата в 15-та минута. Джак Грийлиш центрира от корнер в наказателното поле на Мидълзбро, където Миле Йединак бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Дарън Рандълф.

В 32-та минута след центриране в наказателното поле на Мидълзбро, Робърт Снодграс стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Астън Вила бе много близо до реализирането на втори гол в 44-та минута. Грийлиш комбинира със Снодграс, който отправи диагонален удар от дистанция, но топката се спря в десния стълб на вратата на Рандълф, който също успя леко да докосне топката, за да промени нейната треактория.