Манчестър Сити – Манчестър Юнайтед 2:0 /първо полувреме/, „Етихад“, 33-и кръг на Висшата лига.

Футболистите на Манчестър Сити имаха претенции за дузпа още в 5-та минута.

Давид Силва центрира в наказателното поле на „червените дяволи“, където Ашли Йънг се подхлъзна и загуби равновесие. Футболистът на Манчестър Юнайтед се опита да играе с глава, но топката се удари в лявата му ръка, като по този начин се отклони, а отиваше към Рахийм Стърлинг. Съдията Мартин Аткинсън прецени, че няма основание да свири дузпа в полза на Манчестър Сити.

Рахийм Стърлинг и Беранрдо Силва направиха двойно подаване в 22-та минута, когато португалецът бе изведен на много добра позиция, но точно преди да нанесе завършващия удар загуби равновесие, след което стреля, но слабо и Давид де Хеа успя да спаси.

Манчестър Сити поведе в резултата в 25-та минута. Лерой Сане центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, където Крис Смолинг изпусна Венсан Компани и той с глава вкара топката във вратата на Давид де Хеа.

„Гражданите“ удвоиха своята преднина в 30-та минута. Рахийм Стърлинг подаде към Илкай Гюндоган, който финтира Неманя Матич и с много премерен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Давид де Хеа.

Пред Рахийм Стърлинг се откри много добър шанс в 33-та минута, когато бе изведен сам срещу Де Хеа, но стреля над напречната греда в аут.

Три минути по-късно Давид Силва финтира Крис Смолинг, след което подаде към Рахийм Стърлинг, който стреля, но отново над напречната греда в аут.

Лерой Сане комбинира с Рахийм Стърлинг в 41-та минута. Той стреля, но ударът му не бе достатъчно силен и бе спасен от Давид де Хеа.