Манчестър Юнайтед тотално надигра Челси и записа победа с 2:0 срещу лидера в Премиършип в двубой от 33-и кръг на първенството. Отборът на Жозе Моуриньо по този начин съхрани шансовете си за място в Топ 4, а борбата за титлата се завърза.

Мачът започна чудесно за „червените дяволи“, които поведоха с малко спорен гол на Маркъс Рашфорд в седмата минута. Бързоногият нападател бе изведен на добра позиция от Андер Ерера, но испанецът игра с ръка, преди да даде точния пас.

През първите 45 минути Челси не сътвори нищо интересно и отправи само един удар към вратата на противника, а топката бе във владение на Юнайтед в 59% от игровото време.

Второто полувреме също тръгна страхотно за домакините – в 49-ата минута Андер Ерера отправи изстрел, топката рикошира от крака на играч на Челси и влетя в мрежата на Асмир Бегович, който за първи път този сезон бе на вратата на „сините“ в шампионатен мач. Мениджърът на Челси Антонио Конте реагира незабавно, като пусна Сеск Фабрегас на мястото на Виктор Моузес и малко след това Уилиан за сметка на Неманя Матич. Тези ходове обаче не доведоха до желания резултат и Челси така и не създаде нито една реална опасност пред вратата на Давид Де Хеа за всичките 90 минути. Голмайсторът на Юнайтед Златан Ибрахимович остана на пейката и се появи в игра чак в 82-ата минута на мястото на автора на първия гол Рашфорд. С тази победа Юнайтед запази шансовете си място в първата четворката, а интригата за титлата се върна. Челси има 4 точки повече от втория Тотнъм. В следващия кръг тимът на Антонио Конте посреща Саутхемптън, а "шпорите" гостуват на набралия скорост Лестър Сити. Манчестър Юнайтед има четири точки по-малко от четвъртия в таблицата градски конкурент Манчестър Сити.